Lietuva

Prasidėjo lauko taktikos pratybos „Geležinis vilkas 2020 II“


Antradienį Sausumos pajėgų Mechanizuotoje pėstininkų brigadoje „Geležinis Vilkas“ pakelta kovinė parengtis – ja prasidėjo planuotos tarptautinės pratybos „Geležinis vilkas 2020 II“, kurios vyks š. m. lapkričio 3-17 dienomis, praneša kariuomenė.

Pratybos „Geležinis vilkas 2020 II“ yra skirtos įvertinti Rukloje (Jonavos raj.) dislokuoto NATO Priešakinių pajėgų kovinės grupės ir Panevėžyje dislokuoto Karaliaus Mindaugo husarų bataliono pasirengimą veikti sąveikaujant su Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ vadovybės štabu bei kitais NATO sąjungininkais ir partneriais.

Šį rytą (lapkričio 3 d.) prasidėjo karinės technikos gabenimas į pratybų vietą Švenčionių rajone.

Sąjungininkų ir Lietuvos karių karinė technika judės Kalvarijos, Marijampolės, Kauno, Elektrėnų, Vievio, Molėtų, Pabradės, Švenčionėlių bei Jonavos, Ukmergės, Utenos, Ignalinos ir Panevėžio keliais.

Intensyviausias judėjimas į mokymų vietas numatomas lapkričio 8 ir 9 d. maršrutu Lenkijos siena-Kalvarija-Marijampolė-Kaunas-Vievis-Maišiagala-Pabradė, Rukla-Ukmergė-Utena-Švenčionėliai ir Rukla-Elektrėnai-Vievis-Maišiagala-Molėtai-Labanoras-Švenčionėliai.

Nurodytu laikotarpiu vairuotojų prašome būti supratingais. Visos kolonos bus lydimos Lietuvos kariuomenės Karo policijos ekipažų.

Karinės technikos grįžimas į nuolatinės dislokacijos vietas planuojamas lapkričio 18-22 d.

Karinė technika judės ir pačių mokymų metu poligone ir jo apylinkėse (Švenčionių raj.), bus naudojami imitaciniai šaudmenys ir pirotechnika. Iš viso pratybose dalyvaus apie tūkstantis karinės technikos vienetų – tankų, pėstininkų kovos mašinų, šarvuočių, artilerijos pabūklų, aprūpinimo bei administracinės paskirties transporto ir daugiau kaip 3 tūkst. karių iš Lietuvos ir devynių NATO sąjungininkių valstybių.

Po pratybų NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės rotacijos kariai ruošis išvykimui iš Lietuvos, o juos pakeis nauja, jau 9-oji, rotacija.

186 views