Naujienos

Prancūzijos kariai Rukloje mini nacionalinę šventę


Rukloje dislokuotame NATO priešakinių pajėgų batalione antradienį Prancūzijos kariai mini savo šalies nacionalinę šventę – Bastilijos paėmimo dieną. Ceremonijos metu iškilmingai pakelta valstybinė vėliava, skambėjo Prancūzijos himnas „Marselietė“.

Pirmieji prancūzų kariai į Lietuvą atvyko liepos pradžioje. Kariai ir technika atvyksta iš Prancūzijos kariuomenės 5-ojo dragūnų bataliono, dislokuoto Maji le Kane (Mailly-le-Camp), kurio kariai ginkluoti geriausia Prancūzijos kariuomenės sausumos pajėgų technika.

Kaip ir kiti kovinės grupės kontingentai, Prancūzijos kariai į Lietuvą atsigabena savo kovinę, aprūpinimo bei administracinę techniką. Manevrinis vienetas tarnybai naudos pagrindinius kovos tankus „Leclerc“, pėstininkų kovos mašinas VBCI.

Prieš atvykstant į Lietuvą visi Prancūzijos kariai buvo patikrinti dėl COVID-19 ir patvirtinti neigiami rezultatai. 

Tai jau trečiasis Prancūzijos karių kontingentas, kuris prisijungia prie NATO atgrasymo ir kolektyvinės gynybos priemonių stiprinimo Baltijos šalyse.

Planuojama, kad Prancūzijos kontingentas bus pilnai dislokuotas per liepos mėnesį. Prancūzijos karių kontingentą sudarys beveik 300 karių, iš jų apie 200 karių suformuos mechanizuotąją pėstininkų kuopą ir dar apie 100 karių vykdys administracines ir logistines užduotis.

NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę Lietuvoje sudaro daugiau nei 1200 karių. Prancūzijos kariai pakeis Kroatijos kontingento karius.

Lietuvos kariuomenės info.

341 views