Lietuva

Policija atsisakys savaitgalių kontrolės – tikrins netikėtai


Vyriausybei pratęsus judėjimo ribojimus tarp savivaldybių iki sausio 31 dienos, policija artimiausiu metu pristatys planą, kaip bus dirbama sausio mėnesį. Apie tai pirmadienį pranešė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Anot ministrės, pagrindinis dėmesys bus skiriamas mobiliesiems postams. „Policijos departamentas šiandien šaukia pasitarimą su teritorinių padalinių vadovais ir ketina parengti priemonių planą. Policija akcentuoja, kad kiekvienam regionui gali būti taikomi skirtingi sprendimai“, – teigia A. Bilotaitė.

„Atsakysime savaitgalio šablono, taikysime netikėtumo faktorių. Mūsų priemonės orientuotos į žmones, kurie nelinkę laikytis nustatytų reikalavimų“, – kalbėjo policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

Jis taip pat pažymėjo, kad bendradarbiaujant su visomis savivaldybėmis pavyko išvengti viešosios tvarkos pažeidimų.

Anot Policijos departamento, Naujųjų metų savaitgalį apgręžta per 11 tūkstančių transporto priemonių, o nuo gruodžio 16 dienos iš viso į kitas savivaldybes neleista vykti 44 tūkstančiams transporto priemonių.

Skaičiuojama, kad tai yra apie 100 tūkstančių žmonių, kurių kelionės buvo nutrauktos, nes tam nebuvo priežasčių. Transporto intensyvumas šalyje sumažėjęs 81 procentu.

Lietuvos vyriausioji epidemiologė Loreta Ašoklienė VESK posėdyje kalbėjo, kad koronaviruso plitimo situacija stabilizuojasi, tačiau mirčių ir sunkių susirgimų skaičius kol kas dar auga.

Pirmadienio duomenimis, užfiksuotas 1 361 naujas atvejis, atlikta 4 950 tyrimų ir užregistruotos 25 mirtys. Tikimasi, kad kitą savaitę galima bus matyti realią situaciją, o susirgimų skaičius nedidės.

Karantinas Lietuvoje įvestas lapkričio 7 dieną. Judėjimo ribojimai pratęsti iki sausio 31 dienos.

Pagal VRM info.

239 views