Naujienos

Planuoja atnaujinti erdvę miesto centre


Jonavos rajono savivaldybė planuoja atnaujinti teritoriją miesto centre, Basanavičiaus g. 7, šalia Jonavos rajono švietimo pagalbos tarnybos pastato.

Tvarkomoje teritorijoje numatomas takų ir kiemo aikštelės, parkavimo vietų rekonstravimas ir juos aptarnaujančių inžinerinių tinklų ir įrenginių statyba.

Projektuotojai siūlo sukurti estetišką erdvę, derančią prie centrinės miesto dalies įvaizdžio ir atitinkančią dabartinius pastato naudotojo poreikius.

Pėsčiųjų patekimui į sklypą numatomi takai iš J. Basanavičiaus gatvės ir vakarinės sklypo pusės. Šalia pagrindinio įėjimo į pastatą numatoma aikštelė su mažosios architektūros elementais – suoliukais ir gėlinėmis.

Esama automobilių stovėjimo aikštelė išplečiama numatant privažiavimą prie vieno iš pastato įėjimų ir laikino sustojimo vietas iškrovimui ir išlaipinimui. Numatoma elektromobilio pakrovimo stotelė.

Projektinių pasiūlymų sprendiniais apželdintas sklypo plotas padidinamas iki 49 proc. bendro sklypo ploto (padidėja 3 proc.). Medžių kirtimas nenumatomas. Siūloma naikinti šalia šaligatvio esančią nevientisą gyvatvorę ir kirsti kelis krūmus, esančius numatomų dangų ribose.

Šalia projektuojamų takų numatomos gėlinės su daugiamečiais augalais bei geometrinių formų gėlynai su daugiamečiais ir vienmečiais augalais.

MB „Archveda” vizualizacija
250 views