Naujienos

Per Jonines kviečia apsilankyti Jono kieme


Jeigu nebuvai Jono kieme – nebuvai Jonavos Joninėse! Joninių dieną jau nuo 16 val. ims virti gyvenimas Jono kieme (Joninių slėnyje). Atvykusius pasitiks šeimininkai Jonas ir Jonienė. Jie Jonus ir Janinas (o taip pat Džonus, Janius ir t.t.) palydės registracijai į Jonų raštinę.

Šventės šeimininkai sodybos svečius pakvies nusipinti vainiką ar plukdymui skirtą vainikėlį; susipažinti su žolynų gydančiomis galiomis; pasigaminti rankdarbių su džiovintais ir žaliais žolynėliais; pasidairyti po senųjų amatų dirbtuves – aplankyti medžio drožėją, riešinių mezgėją, šiaudinių sodų pynėją, senojo kalybos amato puoselėtoją; susipažinti su liaudiškais ir savadarbiais instrumentais, tradicinės muzikos variacijomis; prisidėti prie tradicinio šakočio kepimo; pasigaminti popierinių ir medžiaginių drugelių; pažaisti liaudiškų žaidimų – „žvejybos“ geldoje, bulvių „lenktynių“, „perduok kitam“ ir kt.

Tad per Jonines užsukite į Jono sodybą bent trumpam pasisvečiuoti pas varduvininkus. Sako, kam paspaudė ranką Jonas, tas didžiausias šventės ponas!

Joninių renginių programa 

Birželio 23 d.
10:00-23:00 Prekybinė mugė: Sąjūdžio a., Garbės piliečių alėja, Joninių slėnis.
16:00-22:00 Jono sodyba. Vartų apėjimas, Jonų registravimas Jonų raštinėje, Krašto muziejaus ir tautodailininkų edukacijos, vaikiški liaudies žaidimai, foto kampelis
19:00 Orientacinis žaidimas „Paparčio žiedo ieškotuvės“. Jonavos miestas. 

PROGRAMA SĄJŪDŽIO AIKŠTĖJE
13:00 Jonavos vaikų kolektyvų pasirodymai
15:00 Popgrupė SAULĖS VAIKAI
16:00 Jonavos folkloro ir liaudies kolektyvų programa
20:00 Atlikėja IRENA STAROŠAITĖ

PROGRAMA JONINIŲ SLĖNYJE
19:00 Folkrock muzikos grupė KITAVA
20:00 Jonavos kultūros centro kolektyvų programa ŽOLYNŲ DŪZGESYS
21:00 LR vidaus reikalų ministerijos Reprezentacinis pučiamųjų orkestras su RASA SERRA
22:00 Grupė ANTIKVARINIAI KAŠPIROVSKIO DANTYS
23:30 Joninių misterija
00:00 Šventiniai fejerverkai

JKC info.

329 views