Naujienos

Paskelbti Rimkų parko projektiniai pasiūlymai


Jonavos rajono savivaldybė paskelbė Rimkuose planuojamo kurti parko projektinius pasiūlymus. Juose matyti, kaip atrodys 2,6 ha teritorijoje tarp Chemikų g., P. Vaičiūno g. ir A. Kulviečio g. projektuojamas parkas.

Projekte numatoma įrengti pėsčiųjų takus, sodinti želdinius (medžius, krūmus, žolinius augalus), formuoti funkcines erdves – ramaus ir aktyvaus poilsio zonas, vaikų žaidimų aikšteles ir kt., įrengti viešąjį tualetą, takų apšvietimo tinklus.

Parke suprojektuota universali pieva – apie 50 m pločio, 2500 m2 ploto erdvė skirta parko lankytojų aktyviam poilsiui, sportui ar nedideliems renginiams.

Didžioji vaikų žaidimų aikštelė užims 500 m2 – ją planuojama įrengti gerai matomoje, apšviestoje iš pietų pusės ir akcentinėje parko vietoje. Aikštelėje turėtų būti didelis skulptūriškas žaidimų įrenginys.

Šiaurinėje aikštelės dalyje numatyta vandens žaidimų vieta.

Parke siūloma įkurdinti 5 autonomiškas aikšteles su stalais, suolais, kepsninėmis ir šiukšliadėžėmis, apsuptas medžių, kurie suteiks vietai jaukumo ir pavėsio vasarą. Jų vieta parinkta atokiau nuo namų, o taip pat želdiniais atribota nuo gatvės, bei turinti ryšį su universalia pieva ir netoli žaidimų aikštelės.

Nedidelio nuolydžio nuo Chemijos g. parko erdvę siūloma išnaudoti mažesniųjų vaikų žaidimų aikštelėms ir ramiam poilsiui. Žaidimų aikštelėse siūloma naudoti natūralių medžiagų įrenginius, bei panaudoti gamtos elementus pvz. akmenis, storus medžių kamienus ir kt.

Poilsio pievoje su gražiu vaizdu siūloma įkurdinti medinių suolų, salelių – gultų.

Namo bendruomenės sodas – šiaurinė ir rytinė parko teritorija esanti arčiausiai namų, skiriama namo gyventojų poreikiams. Želdinių pagalba sukuriama jauki erdvė, skirta namo bendruomenės bendravimui ir saviveiklai. Įkurdinamos poilsio salelės su suolais, aplink gali būti sodinama dekoratyvių augalų arba žemaūgių vaismedžių, vaiskrūmių. Ši zona orientuota į namų gyventojus, į ją patenkama siaurais takeliais, kad nebūtų parko lankytojų tranzito ar triukšmo po langais.

Parko rytinėje dalyje prie A. Kulviečio gatvės planuojama 16 vietų automobiliams sustoti. Dvi iš jų pritaikytos žmonių su negalia poreikiams, bei dvi vietos skirtos elektromobiliams įkrauti, greta statoma 2 lizdų elektros stotelė.

Siūlomo projekto autoriai – MB „Gatvių projektavimas“.

Šių metų Jonavos rajono savivaldybės biudžete, kuris bus svarstomas vasario 11 d., Rimkų parko įrengimo darbams numatoma skirti 100 tūkst. eurų.

677 views