Lietuva

Paskelbė pėsčiųjų takų įrengimo prioritetinę eilę


VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) sudarė ir paskelbė prioritetinę eilę, pagal kurią bus rengiami nauji pėsčiųjų ir dviratininkų takai prie valstybinės reikšmės kelių gyvenvietėse.

Pirmasis Jonavos rajono kelias, patekęs į šią eilę, yra šiemet išasfaltuotas kelias Jonava – Meškoniai. Šis kelias LAKD prioritetų eilėje – 74 vietoje. 82 vietoje yra kelio atkarpa Jonava – Gudžioniai ir t.t.

Anot pranešimo, esant dabartiniam finansavimui,  2021 m. planuojama paskelbti viešuosius pirkimus pirmųjų 25 ruožų (apie 27 km) projektavimui. Pirminiais skaičiavimais šiems takams įrengti reikės apie 10 mln. eurų.

Šiuo metu skaičiuojamas poreikis naujų pėsčiųjų ir dviratininkų takų valstybinės reikšmės kelių tinkle per gyvenvietes siekia 1852 km.

„Kelių direkcija įgyvendinamais projektais ne tik siekia užtikrinti eismo saugą, bet ir prisidėti prie darnaus judumo skatinimo. Be to, viešai paskelbta kriterijais pagrįsta pėsčiųjų ir dviratininkų naujų takų gyvenvietėse įrengimo prioritetinė eilė leis skaidriai ir nuosekliai diegti saugesnę infrastruktūrą. Suprantama, minėto projekto tempai priklausys ir nuo valstybinės reikšmės keliams skirtų lėšų“, – sako VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovas Remigijus Lipkevičius.

Pėsčiųjų ir dviratininkų infrastruktūros gyvenvietėse įrengimo prioritetinė eilė 

Sudarant eilę buvo vertintas vidutinis metinis paros eismo intensyvumas, eismo įvykių skaičius, ar takas bus jau esamos infrastruktūros tęsinys, ar planuojamos infrastruktūros maršrute yra traukos centrų ir pan. Buvo vertintas bendrai visas valstybinės reikšmės kelių tinklas.

Pagal LAKD info.

295 views