Lietuva

Pasirašė įstatymo pataisas: savivaldybės galės laisviau skolintis


Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį pasirašė Fiskalinės sutarties įgyvendinimo konstitucinio įstatymo pataisas, kurios nuo kitų metų leis savivaldai lanksčiau skolintis Europos Sąjungos bei kitų tarptautinių institucijų finansuojamiems projektams.

Įstatymo pokytis atveria virš 700 mln. eurų investicijų ir viešųjų paslaugų gerinimo potencialą savivaldybėse, praneša prezidentūra.

„Visuomet yra politinio pasirinkimo galimybė. Galima apsaugoti tuos, kurie jau ir taip yra stiprūs, arba galima kurti ateitį, kurioje galimybę turi visi, nepaliekant nei vieno šalies gyventojo nutolusiame užribyje. Mes einame šiuo keliu, todėl daugiau nei prieš metus ir inicijavau šių pataisų atsiradimą“, – sakė šalies vadovas.

Prezidento teigimu, konstitucinio įstatymo pataisa – ne tik savivaldybių, o visų Lietuvos žmonių laimėjimas. Nepriklausomai nuo to, kur šalies piliečiai gyvena – mieste, gyvenvietėje ar mažame kaimelyje.

„Lietuvai to reikėjo lyg gaivaus oro gurkšnio. Vidurio ir Vakarų Lietuvos regionas, kuriame gyvena net 71 proc. visų Lietuvos žmonių, pagal ekonominį išsivystymo lygį yra nutolęs nuo didelės dalies Europos Sąjungos regionų. Per pastarąjį dešimtmetį išaugo vidiniai regioniniai skirtumai Lietuvoje. Daugiametė investicijų stoka yra esminė to priežastis“, – teigė Prezidentas.

„Esu tikras, kad savivaldybės pateisins joms parodytą pasitikėjimą ir turėdamos galimybę vykdyti dar daugiau viešųjų investicijų pagerins regionų patrauklumą ir viešųjų paslaugų kokybę gyventojams”, – sako Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas, Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius.

Šalies vadovo žodžiais, tai svarbiausias pastarųjų metų įstatymo pokytis ekonominės politikos srityje, kuris užtikrins kokybiškas viešąsias paslaugas ir galimybes visiems šalies gyventojams.

37 views