Naujienos

Pabandė ir gana – savivaldybės atsisako nemokamo transporto


Nemokamų kelionių autobusais era Tauragėje baigiasi – nuo šios vasaros, vėliausiai nuo rugsėjo, visai nemokamos galimybės važiuoti vietiniais autobusais nebeliks. Apie tai skelbia „Tauragės kurjeris“.

Tauragės rajono savivaldybės taryba sprendimą dėl nemokamo viešojo transporto buvo priėmusi 2020 m. vasarą, o pernai pakvietė gyventojus nemokamai važiuoti dar 6 autobusų maršrutais visoje apskrityje.

Nemokamai keliauti galėjo Tauragės, Jurbarko, Šilalės rajono ir Pagėgių savivaldybės gyventojai ir svečiai. Po rinkimų „pasaka” baigėsi: naujos visų keturių apskrities savivaldybių tarybos jau tvirtins kelionių įkainius.

Pasak vietos žiniasklaidos, Elektroninio bilieto projekto rengėja – keturių Tauragės apskrities savivaldybių įsteigta viešoji įstaiga „Žaliasis regionas“ pripažįsta, kad amžinai 100 proc. savivaldybėms finansuoti keliones autobusais per didelė prabanga.

Jonavoje irgi buvo pasiūlymų

Jonavos rajono savivaldybės taryboje kai kurie politikai taip pat yra kėlę nemokamo viešojo transporto idėją, tačiau tokiam pasiūlymui taryba nepritarė.

Lietuvos keleivių vežimo asociacijos narys, bendrovės „Jonavos autobusai“ vadovas Otaras Urbanas sako, kad diskusijos tarp vežėjų dėl nemokamo viešojo transporto vyko jau senai, tačiau visi požymiai rodė, kad savivaldybių biudžetams tokia našta bus per didelė.

„Ypač galvojant apie transporto parkų atnaujinimą, ekologiško kuro naudojimą, buvo aišku, kad nemokamą viešąjį transportą pasiūliusios savivaldybės turės arba mažinti maršrutų tinklą, arba paimti trūkstamas lėšas iš kitų sričių. Todėl nemokamos kelionės negalėjo ilgai tęstis“, – sako Jonavos įmonės vadovas.

Kaip galbūt pasiteisinusį nemokamo viešojo transporto pavyzdį O. Urbanas nurodo Estijos sostinę Taliną. Tačiau ten, pabrėžia vadovas, tokiu būdu sprendžiamos kitos problemos: gyvenamosios vietos deklaravimo ir transporto spūsčių.

Todėl nemokamai Taline keliauja tik vietos gyventojai, o jų keliones autobusais dengia automobilių parkavimo mokestis, kuris mieste siekia aštuonis eurus.

115 views