Naujienos

Organizatoriai: nutraukiamos Lietuvos seniūnijų sporto žaidynės


Nutraukiamas didžiausias šalyje vykdytas mėgėjų sporto projektas – Lietuvos seniūnijų sporto žaidynės. Apie tai praneša žaidynių organizatorė asociacija „Sportas visiems“.

Anot pranešimo, projektas buvo organizuojamas 13 metų, jame per visus žaidynių etapus kasmet dalyvaudavo apie 11-12 tūkst. gyventojų. Pagrindinė projekto idėja buvo apjungti visas šalies savivaldybes, kuriame galėtų dalyvauti suaugę vyrai ir moterys siūlant jiems pačias populiariausias sporto rungtis.

Projektas buvo finansuojamas per Sporto rėmimo fondą, kuris šiuo metu yra uždaromas. Pagrindiniai I ir II žaidynių etapų vykdytojai buvo šalies savivaldybių sporto centrai, o viso projekto koordinavimą ir organizavimą vykdė Lietuvos asociacija „Sportas visiems“.

Šiais metais paaiškėjus Sporto rėmimo fondo, iš kurio žaidynės buvo finansuojamos, rezultatams – projekto vykdymui lėšų neskirta.

„Atsidūrėme aklavietėje, kai Valstybės inicijuoti ir vykdyti sporto ir fizinio aktyvumo projektai numetami iki projektinio – laikino ir lokalaus lygmens ir sprendimus priima techniniai darbuotojai – tai ministerijos politinės valios trūkumas, arba  visiška nekompetencija“, – pranešime teigia asociacijos „Sportas visiems“ prezidentas Algis Bronislavas Vasiliauskas.

Lietuvos seniūnijų sporto žaidynių finalai ne kartą yra vykę Jonavoje, žaidynėse nuolat dalyvaudavo gausi Jonavos rajono savivaldybės delegacija.

Pernai Palangoje vykusiame XIII-ųjų Lietuvos seniūnijų sporto žaidynių finaliniame etape dalyvavo daugiau kaip 50 savivaldybių.

Rekordiniu dalyvių skaičiumi pasižymėjusiame sporto mėgėjų renginyje Jonava varžėsi beveik visose žaidynių programos rungtyse ir užėmė antrąją vietą bendroje įskaitoje.

703 views