Naujienos

Opozicija prašo pinigų seniūnijoms papuošti


Jonavos rajono savivaldybės opozicinės frakcijos kreipėsi į rajono merą Mindaugą Sinkevičių prašydamos skirti lėšų kaimiškosioms seniūnijoms pasipuošti per žiemos šventes. Savivaldybės administracija politikams paaiškino, kaip formuojamas rajono biudžetas.

„Jau eilę metų savivaldybės taryba skiria lėšas Jonavos miesto kalėdiniam papuošimui, kurios siekia iki 50 tūkst. Tačiau pastarąjį dešimtmetį kaimiškosioms seniūnijoms papuošti savo gyvenviečių ir miestelių centrus buvo skirta tik vieną kartą ir tik po 500 eurų“, – rašte rajono merui teigia tarybos nariai ir prašo artimiausiame tarybos posėdyje perskirstyti rajono biudžetą ir visoms kaimiškosioms seniūnijoms skirti po 5 tūkst. eurų jų kalėdiniams papuošimams.

Kreipimąsi pasirašo tarybos nariai Gintas Jasiulionis, Arvydas Gasys, Remigijus Osauskas.

Kreipėsi ne tuo adresu?

Jonavos rajono savivaldybės administracija, reaguodama į tarybos narių raštą, pateikė paaiškinimą, kaip formuojamas ir skirstomas rajono biudžetas:

„Norime pastebėti, kad tarybos nariai kreipėsi ne tuo adresu: Jonavos rajono savivaldybės meras neturi galimybės savo vienasmeniu sprendimu skirti papildomų lėšų seniūnijoms.

Šios lėšos yra skiriamos rajono savivaldybės taryboje tvirtinant visų metų Jonavos rajono savivaldybės biudžetą. Už jį balsuoja visi tarybos nariai, kurie ir nusprendžia kiek ir kam lėšų skirti.

Lėšų poreikį prieš ruošiant biudžetą savivaldybei pateikia seniūnai.

Peržiūrėjome visų rajono seniūnijų 2018 m. pateiktus prašymus šių metų biudžetui: seniūnai prašė lėšų įsigyti įvairiai technikai, gatvių remontams, apšvietimo įrengimui ir kt. projektams. Visi šie prašymai pagal galimybes buvo įtraukti į šių metų biudžetą. Prašymą skirti lėšų miesto puošybai Kalėdoms pateikė tik vienas Jonavos miesto seniūnas. Šis lėšų poreikis buvo įtrauktas į biudžetą.

Todėl informuojame, kad lėšų skyrimas seniūnijų puošybai gali būti ir bus įtrauktas į biudžetą ateityje, jeigu seniūnai pateiks tokių lėšų poreikį, o rajono taryba balsavimu pritars lėšų skyrimui“.

728 views