Naujienos

Opozicija bandys nuversti mero pavaduotoją E. Sabutį


Jonavos rajono savivaldybės tarybos posėdžio metu devyni tarybos nariai, opozicijos atstovai, merui įteikė pareiškimą dėl nepasitikėjimo mero pavaduotoju Eugenijumi Sabučiu.

Pareiškimo autoriai reiškia nepasitikėjimą E. Sabučiu dėl esą netinkamai vykdomų mero pavaduotojo pareigų ir Jonavos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento pažeidimų.

Pareiškime reikalaujama, kad 2020 m. vasario 20 d. būtų sušauktas Jonavos rajono savivaldybės tarybos posėdis ir jame svarstomas klausimas dėl E. Sabučio atleidimo iš pareigų prieš terminą.

Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymas numato, kad mero pavaduotojas netenka savo įgaliojimų prieš terminą, jeigu ne mažiau kaip 1/3 visų savivaldybės tarybos narių motyvuotai pareiškia nepasitikėjimą juo, savivaldybės taryba priima sprendimą atleisti mero pavaduotoją ir už tokį sprendimą slaptai balsuoja ne mažiau kaip pusė visų savivaldybės tarybos narių.

Jeigu sprendimas atleisti mero pavaduotoją dėl nepasitikėjimo nepriimamas, šį klausimą pakartotinai svarstyti galima tik po pusės metų.

874 views