Lietuva

Nuteistieji Rukloje įrenginėja namelius pabėgėliams


Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos nuteistieji, kuriems suteikta teisė be sargybos arba palydos išvykti už pataisos įstaigos teritorijos ribų, padeda įkurdinti migrantus ir jų šeimas.

Nuteistieji kartu su Resocializacijos skyriaus specialistais jau visą savaitę nuo ankstyvo ryto savanoriškai vyksta padirbėti į Ruklos pabėgėlių priėmimo centrą, praneša Kalėjimų departamentas.

Anot pranešimo, Pabėgėlių centre nuteistieji suneša buitinę techniką, baldus, skirtus migrantams apgyvendinti, tvarko teritoriją, įrenginėja namelius.

Nuteistieji tiesiogiai nebendrauja su migrantais, vis dėlto plečiant jų akiratį ir planuojant tolesnį bendradarbiavimą, planuojama savanoriams pravesti kultūrinio pažinimo mokymus.

Rukloje įsikūręs Pabėgėlių priėmimo centras apgyvendina, teikia socialines paslaugas ir valstybės paramą neteisėtai sieną kirtusiems migrantams, kuriems suteiktas prieglobstis Lietuvoje, bei asmenims perkeltiems iš karinių konfliktų zonų.

Didėjant migrantų srautui Lietuvoje, Ruklos pabėgėlių priėmimo centro darbuotojai, tarpininkaujant VŠĮ Nacionalinio socialinės integracijos instituto „Visi skirtingi visi lygūs“ programos vadovei Ingai Rancovai, kreipėsi į Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos administraciją su prašymu skirti nuteistuosius savanorius į pagalbą, įkurdinant atvykusius migrantus.

231 views