Lietuva

NATO batalione Rukloje – vadų pasikeitimo ceremonija


Trečiadienį Rukloje, Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke, vyksta NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės devintosios rotacijos bei vadovybės pasikeitimo ceremonija.

Kartu pažymimos ir ketvirtosios NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Lietuvoje dislokavimo metinės. 

Jau antrą kartą tarptautiniam vienetui Lietuvoje vadovavęs Vokietijos kariuomenės pulkininkas leitenantas Peeras Papenbroockas (Peer Papenbroock) savo pareigas perduoda naujajam vadui plk. ltn. Sebastianui Hebischui ( Sebastian Hebisch).

Naujasis NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės vadas plk. ltn. S. Hebischas atvyko iš Vokietijos kariuomenės 93-ojo tankų bataliono. Pirmąjį šių metų pusmetį jis vadovaus maždaug 1200 karių grupei, kurią sudarys kariai iš Belgijos, Čekijos, Islandijos, Liuksemburgo, Nyderlandų, Norvegijos ir Vokietijos.

Nuo dislokavimo pradžios 2017 m. kartu su Lietuvos kariais rotuodamiesi NATO kovinėje grupėje jau yra treniravęsi per 12 tūkst. karių iš devynių NATO valstybių.

NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė yra integruota į Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ sudėtį. NATO kovinės grupės kariai nuolat aktyviai treniruojasi, dalyvauja visose svarbiausiose Lietuvoje vykstančiose pratybose.

Per ketverius metus NATO batalionas Lietuvoje ne tik įsikūrė, bet ir įsitvirtino. Jo kariai užmezgė ryšius net tik su Lietuvos kariais, bet ir su vietos bendruomenėmis, mokyklomis, savivaldybėmis. Jie aktyviai dalyvauja įvairiuose kultūriniuose ir socialiniuose projektuose, mūsų šalies istorinių ir valstybių švenčių minėjimo renginiuose.

KAM info.

139 views