Naujienos

Miškininkai Šveicarijos miškuose surinko 10 tonų padangų


Valstybinių miškų urėdijos Dubravos regioninis padalinys bendradarbiaujant su Jonavos rajono savivaldybės Turto ir aplinkos apsaugos skyriumi vien liepos mėnesį Šveicarijos seniūnijoje surinko ir utilizavimui išvežė apie 10 tonų automobilinių padangų – maždaug 1000 vnt.

Anot pranešimo, teritorijoje buvo įrengta miškininkų nuotolinė mobili aplinkos stebėjimo vaizdo sistema, kuri padės užkardyti neteisėtą veiką ir šiukšlinimą miškuose bei nubausti pažeidėjus.

„Mūsų miškininkai kasdien lankosi miškuose ir tokie kiekiai žmonių ar įmonių išmestų padangų, kurias jie randa – tikrai liūdina. Mes tikėjomės, kad gyventojų sąmoningumas kasmet auga, tačiau skaičiai, deja, rodo kitaip – auga tik padangų kiekiai.

Dėl Covid-19 pandemijos šiais metais gyventojai daugiau keliauja ir leidžia laiką Lietuvos miškuose, todėl turėtume atsakingai pagalvoti, ką mūsų miškuose rasime juose lankydamiesi“, – sako Valstybinių miškų urėdijos vadovas Valdas Kaubrė.

Per pirmąjį metų pusmetį miškininkai Lietuvos miškuose išmestų padangų surinko daugiau nei per visus 2019 m. ar 2018 m.

Iki birželio 1 d. 26-iuose regioniniuose padaliniuose iš viso surinktos 173 tonos naudojimui nebetinkamų padangų. Tai reiškia, jog beveik 5,2 tūkst. automobilių savininkų nusprendė atsikratyti sudėvėtomis ar pažeistomis padangomis, išmesdami jas tiesiog miškuose.

Daugiausia padangų surinkta Šalčininkų regioniniame padalinyje – beveik 42 tonos. 

Miškuose padangų daugiausia randama jų keitimo sezonu – pavasarį ir rudenį. Čia paliktos padangos dūla ir išskiria žmogaus sveikatai pavojingas medžiagas, sunkiuosius metalus.

Karštymečiu kyla ir nemenkas gaisro pavojus, kurio metu deganti guma išleidžia itin toksiškus dūmus. Tokie gaisrai yra sunkiai gesinami ir gali užsitęsti net kelias savaites.

Padangos natūralioje gamtoje irsta 120 metų.

Miškininkai primena, kad paprasčiausias būdas atsikratyti senų padangų – atiduoti jas padangų pardavėjams. Jeigu padangų yra atiduodama tiek pat, kiek perkama, ir jos skirtos to paties tipo transporto priemonei, visi pardavėjai privalo nemokamai iš vairuotojo paimti senas padangas.

Tai taip pat galima padaryti automobilių remonto įmonėse – keičiant ten padangas, senosios turi būti priimamos nemokamai. Senas nenaudojamas padangas, iki penkių vienetų, taip pat galima nugabenti į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę.

Valstybinių miškų urėdijos info.

225 views