Lietuva

Ministerija Rukloje apgyvendins daugiau pabėgėlių


Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) planuoja plėsti jai priklausantį Pabėgėlių priėmimo centrą (PPC) Rukloje ir šalia įrengti laikiną konteinerių miestelį nelegaliems migrantams. Apie tai ketvirtadienį Jonavos rajono savivaldybės tarybos posėdyje pranešė SADM viceministrė Justina Jakštienė.

Jos teigimu, miestelis bus statomas laisvoje valstybinėje žemėje šalia Ruklos PPC. Jame ketinama apgyvendinti iki 500 pabėgėlių, praneša savivaldybė.

Ministerijos atstovė patikino, kad tai bus šeimos su mažamečiais, negalią turinčiais vaikais ir nelydimi nepilnamečiai. „Tikrai nebus taip, kad šioje socialinėje įstaigoje būtų apgyvendinami agresyvūs asmenys – tik labiausiai pažeidžiamos žmonių grupės“, – sakė J. Jakštienė.

Pasak SADM viceministrės, miestelyje bus apie 100 konteinerinių namukų, teritorija bus aptverta, apšviesta ir nuolat saugoma Viešojo saugumo tarnybos pareigūnų.

Ruklos PPC direktorė Beatričė Bernotienė tarybos narius informavo, kad šiuo metu pačiame centre jau gyvena apie 160 asmenų, daugiau vietų centre nėra. Jos teigimu, beveik pusė visų centro gyventojų yra vaikai, kurie turi lankyti mokyklą. Klases šiems vaikams planuojama įrengti PPC patalpose.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Darius Pliavga Jonavos savivaldybės tarybos posėdyje patikino, kad policija jau sustiprino patruliavimą Rukloje: „Skiriamos papildomos pajėgos, bendradarbiaujame su kitomis tarnybomis. Tai nėra tie asmenys (pabėgėliai – red.), kurie keltų didžiausią grėsmę, tikrai susitvarkysime“.

527 views