Naujienos

„MET Group“ patvirtino – siekia įsigyti kontrolinį „Achemos grupės“ akcijų paketą


Europos energetikos bendrovė „MET Group“, kurios pagrindinė būstinė įsikūrusi Šveicarijoje, skelbia ketinanti įsigyti 54,07 proc. azoto trąšų ir chemijos produktų gamintojos koncerno „Achemos grupė“ akcijų.

Sandorio tikslas – sujungti abiejų bendrovių viena kitą papildančias stipriąsias puses ir taip sukurti pridėtinę vertę, teigiama „MET Group“ pranešime spaudai.

Pasak pranešimo, 2023-ieji buvo antri pelningiausi metai „MET Group“ įmonės istorijoje, konsoliduotos pardavimo pajamos siekė 24,5 mlrd. eurų, todėl Šveicarijoje įsikūrusi bendrovė turi finansinių galimybių tęsti savo augimo strategiją.

„Achemos grupė“ yra ideali partnerė šveicarų įmonės plėtrai: „Achema“ yra išskirtinė įmonė, turinti patyrusią vadovybę ir kvalifikuotus darbuotojus – bendrovė, kuri puikiai įsilieja į „MET“ vertės kūrimo grandinę.

Šis potencialus įsigijimas būtų svarbus žingsnis, kuriant pridėtinę vertę „Achema“ darbuotojams, klientams bei visai aplinkai. Norime naujos klestinčios „Achemos“ eros ir esame pasiryžę kurti visoms suinteresuotosioms šalims priimtinus sprendimus, pagrįstus partnerystės filosofija“, – teigia Benjamin Lakatos, „MET Group“ pirmininkas ir generalinis direktorius.

Norint užbaigti sandorį, reikia atlikti įprastinį išsamų patikrinimą ir gauti reguliavimo institucijų patvirtinimus. Be to, „MET“ planuoja siekti susitarimo ir su smulkiųjų akcininkų atstovais. Todėl numatomas ilgesnis procesas, apimantis kelis teisinius ir parengiamuosius etapus.

583 views