Lietuva

Kai kuriuose rajonuose ribojimai gali būti atlaisvinti anksčiau


Ministrės pirmininkės Ingridos Šimonytės ir Lietuvos miestų merų nuotoliniame susitikime aptarta galimybė savivaldybėms, kuriose naujų COVID-19 atvejų skaičius yra itin mažas, tam tikras kontaktines veiklas leisti atnaujinti greičiau nei visoje Lietuvoje, praneša Vyriausybė.

„Daugėja savivaldybių, kuriose susirgimų skaičius artėja prie nulio arba jį jau pasiekė, kai kurios jų yra viena šalia kitos, todėl bus svarstoma galimybė leisti joms tam tikras kontaktines veiklas atlaisvinti greičiau, nei tai bus padaryta visoje Lietuvoje.

Tam būtų pasitelkiamas testavimas ir kontrolė. Patekimas į tokias savivaldybes ir toliau būtų apribotas“, – sakė premjerė.

Pasak Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) prezidento Mindaugo Sinkevičiaus, tai reiškia, kad vienoje ar keliose tokiose savivaldybėse, pavyzdžiui, Jurbarko, Akmenės, Jonavos – galėtų vėl veikti ikimokyklinio ugdymo įstaigos, smulkūs verslai.

„Tačiau svarbu pažymėti tai, kad kelionių apribojimai išliks, ir toliau bus kontroliuojamas gyventojų atvykimas bei išvykimas iš šios savivaldybės. Todėl, pavyzdžiui, leidus dirbti Jurbarko kirpykloms, atvažiuoti į jas apsikirpti iš Vilniaus ar Kauno ir toliau nebus galima“, – BNS aiškino M. Sinkevičius, praneša lrytas.lt.

Susitikime sutarta, kad artimiausiu metu prie Vyriausybės suburta ekspertų grupė kartu su Lietuvos savivaldybių asociacija aptars tokio galimo mechanizmo detales.

452 views