Naujienos

Link Jonavos nuo Kėdainių juda didžiulė stumbrų banda


Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos informuoja, kad link Jonavos nuo Kėdainių juda didžiulė stumbrų banda, kurią sudaro 61 gyvūnas.

Šiuo metu stumbrų banda stoviniuoja prie Vandžiogalos, ji fiksuota šalia vietinio keliuko, sako VSTT projekto „Stumbrų apsaugos priemonių įgyvendinimas” vyr. specialistas Rytis Papšys.

Jo teigimu, stumbrai kelia pavojų ūkininkams, kurie augina ne tik javus, bet ir daržoves, turi vandens laistymo sistemą. Taip pat netoliese yra didesni keliai, kuriais juda transportas.

Pernai gruodžio mėnesį ši stumbrų banda persikėlė per „Via Baltika“ kelią ir po truputį juda link Jonavos.

Pasak stumbrininko R. Papšio, pavasariais didelės bandos skyla į mažesnes. Tikėtina, kad ir ši stumbrų sankaupa pasidalins į mažesnes grupeles.

Praėjusiais metais iš šios Kėdainių bandos dalis stumbrų buvo perkelta į naują stumbryną Dzūkijos nacionaliniame parke.

Stumbras yra jaučių pošeimio dykaraginis žinduolis. Senovėje buvo paplitęs visoje Pietų ir Vidurio Europoje, o taip pat ir Lietuvoje.

1969 metais stumbrai vėl buvo atvežti Į Lietuvą ir įrašyti į Lietuvos raudonąją knygą.

Pirmieji penki stumbrai į laisvę iš aptvarų buvo paleisti 1973 metais. Šiandien Lietuvoje laisvai ganosi apie 130 stumbrų, juos galima rasti Vidurio Lietuvos miškuose, susiskirsčiusius į kelias kintančias bandas.

357 views