Reklama

Kursai internetu: kaip išsirinkti?


Pandemijos akivaizdoje, prisitaikę prie įvairių skaitmeninių sprendimų, žmonės ėmė vykdyti kur kas daugiau veiklų nuotoliniu būdu. Jeigu anksčiau per nuotolį dirbo tik laisvai samdomi specialistai, pastaraisiais metais didžioji dalis įmonių darbuotojų prisitaikė prie susiklosčiusių sąlygų ir darbo vietas susikūrė namuose. Nors ir apriboti įvairių draudimų, žmonės atrado kitų kelių, kaip nesustabdyti vykdomos veiklos ir nemaža dalis jų atrado veiklą nuotoliniu būdu.

Karantino metu nuotoliniu būdu veiklą vykdė ne tik įmonių darbuotojai, bet ir asmeniniai sporto treneriai, šokėjai, o bene paklausiausi tapo įvairių sričių kursai internetu. Nuotoliniai kursai suteikė galimybę žmonėms neišeinant iš namų mokytis juos dominančių sričių, tobulinti esamas žinias bei gauti įvairius sertifikatus.

Kursai internetu yra vedami pačiomis įvairiausiomis kalbomis, o savo žiniomis dalinasi ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių profesionalūs specialistai. Renkantis kursų programą, svarbu nepamiršti, kad šie kainuoja, o pritrūkus santaupų, dėl kreditų galite kreiptis internetu ar telefonu.  

Kursų pasiūla – itin didelė

Šiais laikais nuotolinių kursų pasiūla yra didžiulė. Žmonės yra mokomi programavimo subtilybių, naudojimosi įvairiomis programomis, vykdomi kalbų mokymosi, augintinių treniravimo, komunikacijos bei kitų sričių specialistų kursai ir pan.

Kadangi rinkoje kursų pasiūla yra didelė, rekomenduojama kiekvienam individualiai gerai apgalvoti, kokia sritis domina labiausiai: nauja ar ta, su kuria jau esate susipažinę. Sritims, su kuriomis jau dirbate, gali pakakti naujų tendencijų, žinių gilinimo programos, o naujoms – ilgiau trunkančių bei tuo pačiu brangiau kainuojančių kursų.

Kadangi ilgiau užtrunkantys, nuo pasirinkto dalyko pagrindų ir profesionalaus specialisto lygmens vykdomi kursai priverčia piniginę atverti plačiau, turint dideles ambicijas bei norą gilintis į naują sritį, sprendimu gali tapti palankios banko finansavimo sąlygos. Finansavimas gali būti skiriamas tiek brangiau kainuojančių pirkinių, tiek paslaugų įsigijimui.

Pasirinkti mokymai – ateities galimybėms

Shutterstock nuotr.

Jeigu jums kyla klausimas, dėl kokių priežasčių verta imtis mokytis naujos srities dalyko, specialistų pastebėjimu, didžiajai daliai žmonių, išmokus naujos srities objekto subtilybių, neretai tai tampa papildoma veikla, nešančia finansinę naudą. Tam tikrais atvejais, turint didelį žinių bagažą, patirties, vien iš kursų sužinota medžiaga pritaikyta praktikoje, tampa pagrindiniu pajamų šaltiniu. Tad pasirinkus teisingai, nuotoliniai kursai gali tapti sėkminga naujos karjeros pradžia.

Renkantis kursų programą, verta pasidomėti, ar pavyzdžiui, už vieno žmogaus kainą vienu metu namuose esantys šeimos nariai gali mokytis kartu, sėdėdami prie kompiuterio ekrano. Anaiptol ne visos kursus organizuojančios organizacijos ar pavieniai asmenys suteikia tokią galimybę, tačiau norint mokytis kartu su šeimos nariu, draugu, rekomenduojama to pasiteirauti ir galbūt vienu metu nušausite du zuikius.

Apie rekomendacijas

Niekam ne paslaptis, kad vienos geriausių rekomendacijų kalbant apie pačias įvairiausias sritis, atkeliauja iš lūpų į lūpas. Jeigu esate tvirtai apsisprendę, kokio pobūdžio mokymuose norite dalyvauti ir beliko išsirinkti paslaugą teikiančią įmonę, patariama pasikalbėti su žmonėmis, jau baigusiais kursų programą ir galinčiais pasidalinti savo patirtimi.

Taip pat informacinių technologijų laikais verta paieškoti atsiliepimų internete, socialinėse paskyrose, tokiu būdu sužinant, ko iš kursų galima tikėtis bei ką apie juos mano aplinkiniai.

Nepamirškite pasidomėti tokiomis pačiomis kursų programomis, kurias vykdo ne tik lietuviai, bet ir užsienio šalių gyventojai. Tai padės palyginti kainas, įvertinti specialistų kompetencijas ir priimti galutinį sprendimą dėl banko finansavimo ir kursų tipo.

137 views