Kultūra

Kultūros centras laimėjo finansavimą aštuoniems projektams


Jonavos kultūros centras (JKC) Lietuvos kultūros tarybos organizuojamiems projektinio finansavimo konkursams pateikė devynis projektus. Pirmą pavasario dieną, paskelbus konkurso rezultatus, JKC kūrybiniai darbuotojai džiūgavo, kad iš devynių pateiktų projektų net aštuoniems buvo skirtas dalinis finansavimas:

Tęstinis projektas „Šypsenos vaikams: menininkų Samulevičių palikimo įkvėpti“ kviečia susipažinti su trijų šalia Jonavos gyvenusių ir kūrusių menininkų palikimu ir istorija bei pasinerti į kūrybines veiklas, kurios primins šių meno žmonių darbus.

Projektas ,,Šypsenos vaikams: menininkų Samulevičių palikimo įkvėpti”

Veiklos vyks memorialinėje Samulevičių sodyboje ir apims kelias meno sritis: Ilona Ežerinytė kūrybinėse dirbtuvėse „Knygos įvertinimo kriterijai” pasakos ir praktiškai leis suprasti, kaip vertinamos knygos, kokius kriterijus reikėtų kelti, „Scenos menai” vykdys kūrybines dirbtuves „Vitražinių šlamučių dirbtuvės”, kurių metu bus gaminami Stasės Samulevičienės žaisliukai, pasakojama apie teatrą, aktoriams reikalingus įgūdžius ir kt.

Visi vaikų pagaminti darbeliai bus eksponuojami rudenį vyksiančioje parodoje.

Projektas „Atvirukas iš Jonavos“

Jonava šiais metai minės Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčios 230 metų jubiliejų. Bažnyčios istorija neatsiejama nuo Jonavos miesto įkūrėjų didikų Kosakovskių istorijos – ši bažnyčia, kartu su buvusio vienuolyno pastatu, yra seniausi ir vieninteliai statiniai, menantys didikų Kosakovskių laikus ir jų nuveiktus darbus.

Projekto metu bus organizuojami renginių ciklai „Kaip gimsta atvirukas“ ir „Atvirukas iš širdies“, kūrybinės dirbtuvės su grafike Vaiva Kovieraite-Trumpe. Istorikas dr. Vydas Dolinskas atskleis bažnyčios fundatoriaus vyskupo Juozapo Kazimiero Kosakovskio ir Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčios istoriją, koncertuos klasikinės muzikos ansamblis „Regnum musicale“.

Projekto metu bus sukurti atvirlaiškiai, kuriuose susijungs fotomenininko, dailininko, grafikės ir šiuolaikinių technologijų kūrėjų darbai. Visi norintys galės nemokamai išsiųsti atviruką draugams ir artimiesiems.

Mažasis teatro festivalis „DEK”

Mažasis teatro festivalis ,,DEK“ siekia į Jonavą pritraukti profesionalių, šiuolaikiškų, skirtingus žanrus reprezentuojančių ir aktualias temas analizuojančių teatrų iš didžiųjų Lietuvos miestų, kurie sukurtų alternatyvią pasiūlą pramoginio žanro prisotintai miesto kultūros rinkai.

DEK – tai keturių dienų profesionalaus teatro dozė Jonavos jaunimui ir suaugusiems. Spektakliais ir susitikimais su menininkais lepins VšĮ Meno ir mokslo laboratorija, Kauno miesto kamerinis teatras, Vilniaus teatras ,,Lėlė” ir MB ,,Institute for solidarity”.

Respublikinis sutartinių festivalis „Sutarysma“

„Sutarysma” – tęstinis projektas, kurio tikslas – taikant kūrybiškas, įtraukias ir edukuojančias laisvalaikio praleidimo priemones, aktualizuoti baltų kultūrą ir nematerialųjį paveldą Jonavos rajone.

Įgyvendinant tikslą vasario-gegužės mėnesiais rajono seniūnijose pradėti organizuoti aštuoni įvadiniai sutartinių giedojimo mokymai „Ratu ratujo” su etnomuzikologe L. Liaudanskaite.

Kovą planuojamas seminaras „Sutartinių ateitis – mažųjų rankose. Sutartinių giedojimo pagrindai ir metodinės priemonės“. Gegužę vyks teoriniai-praktiniai kursai „Baltų genčių kostiumai: kilmė, išsaugojimo aktualumas, praktinis pritaikymas”.

2023 m. liepos 15 d. projektą užbaigs sutartinių festivalis „Sutarysma“, skirtas Aukštaitijos metams pažymėti.

Projektas „Kultūros skonių sankirtoje

Projektas pakvies visus besidominčius Jonavos krašto kultūra ir istorija į pažintines-edukacines keliones per Jonavos krašto istorijos klodus, per maisto kultūrą, per skonį.

Kultūros ir skonių paieškos kelionėse dalyvius lydės ir į veiklas įtrauks profesionalūs ir sertifikuoti lektoriai: istorikas prof. R. Laužikas, senovinių valgių rekonstruktorė E. Nurmi, Vilniaus Gaono žydų muziejaus edukatorė N. Cheifec ir kt. Projekto veiklos bus įgyvendinamos Jonavos mieste ir rajone.

Edukacinis teatro projektas rajono vaikams ir jaunimui su negalia „Lygybės medis”

2023-iųjų metų teatro edukacinis projektas ,,Lygybės medis“ – penkioliktasis kartas, kai Jonavos kultūros centras suburs socialinę atskirtį patiriančius paauglius ir neįgaliuosius bendroms kūrybinėms veikloms su teatro profesionalais.

Projekto metu tris dienas organizuojamos kūrybinės laboratorijos. Jų metu šokama, vaidinama, žaidžiami teatriniai žaidimai, kuriami scenarijai, kurie paskutinę dieną atliekami scenoje. Laboratorijos didžiausią vertę sukuria apjungdamos intelektiniais ir fiziniais gebėjimais skirtingus žmones, ugdydamos bendruomeniškumą, empatiją, kūrybiškumą, toleranciją kitokiam.

Kūrybiškumo festivalis „MU22“

Kūrybiškumo festivalio „MU22“ metu Mikalojaus Konstantino Čiurlionio muzikinės poemos „Miške“ ir „Jūra“ bus integruotos bei interpretuotos kūrybinėse veiklose, apimančiose dailę, teatrą ir tarpdisciplininį meną, užsiėmimai bus skirti tėvams su mažais vaikais.

Šeimas savo patirtimi turtins dailės terapijos studijos „Rami dailė” įkūrėja Rūta Rastenytė-Matūzė, Visuomenės sveikatos biuro specialistai, šiuolaikiškas ir jautrus „Vėjų teatras”, padėsiantis pajusti, stebėti, įsiklausyti, paliesti, užuosti. Programoje numatytas ir nuotolinis seminaras apie kultūros, meno bei fizinio aktyvumo įtaką vaiko kūrybiškumui.

Meno galerijos projektas „Kūrybinės jungtys“

Pagrindinė projekto idėja – įtraukti jaunimą į aktyvią kūrybinę veiklą su įdomiais skirtingų sričių kūrėjais, išbandant įvairias kūrybines veiklas, metodus ir kūrybiškumo galimybes.

Siekiant didinti kultūrinių paslaugų pasiekiamumą, prieinamumą ir vartojimą, į projekto organizavimą įtrauktos dvi rajono gimnazijos ir dvi visuomeninės jaunimo organizacijos.

Projekto veiklos apjungia aštuonias kūrybines-edukacines dirbtuves, paskaitas, dailės terapiją. Veiklų metu sukurtas rezultatas: kūrybinėse dirbtuvėse sukurtų dailės darbų paroda, lauko fotografijų paroda „Kūrybinės jungtys akimirkos“ Ramybės skvere bei instaliacija, kuri bus eksponuojama Jonavos kultūros centro fojė.

JKC info.

149 views