Verslas

KPPAR diskusijoje: kodėl Jonavoje daugėja bedarbių?


Jonavos rajono įmonėms jau išmokėti milijonai eurų subsidijų už darbuotojų prastovas, tuo tarpu bedarbių skaičius rajone auga ir smarkiai viršija šalies vidurkį. Tokius duomenis skelbia Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų (KPPAR) Jonavos filialas po susitikimo su vietos verslo, savivaldybės ir Užimtumo tarnybos atstovais.

Gausiai susirinkę KPPAR nariai diskusijai pakvietė Jonavos rajono savivaldybės administracijos atstovus – administracijos direktorių Valdą Majauską bei Jonavos rajono mero patarėją Aliną Batulevičienę. Susitikime taip pat dalyvavo Užimtumo tarnybos Jonavos skyriaus vedėja Nijolė Jeremičiūtė, teigiama KPPAR pranešime.

N. Jeremičiūtė  pristatė nedarbo situaciją Jonavoje: nuo metų pradžios nedarbas rajone padidėjo 5,6 proc. ir siekia 17,10 proc. (Lietuvos vidurkis – 13,7 proc.).

2020 metų rugsėjo 1 dienos duomenimis, Jonavos rajone darbo neturi 4286 asmenys. Ir nors šiai dienai yra užregistruotos 194 laisvos darbo vietos, tačiau norinčių dirbti asmenų įmonės randa sunkiai.

Diskusijos metu tapo aišku, kad bedarbių skaičius didėja ir dėl padidėjusio nedirbančių asmenų rėmimo bei dėl asmenų, galinčių įgyti bedarbio statusą, sąrašo praplėtimo.

Šiuo metu Užimtumo tarnyboje bedarbio statusą gali gauti ir studentai, o dėl mokamų darbo paieškos išmokų čia registruojasi anksčiau nedirbę bei darbo neieškoję asmenys, tad toks staigus bedarbių skaičiaus didėjimas nestebina, teigiama pranešime.

Diskusijos metu kalbėta ir apie prastovas dėl Covid-19. Galimybe gauti subsidijas už prastovas jau pasinaudojo 163 Jonavos rajono įmonės. Už 1217 darbuotojų joms pervesta 1 mln. eurų parama, daliai įmonių šios subsidijos mokamos ir toliau.  

Jonavos įmonės aktyviai naudojasi ir kita valstybės teikiama parama – pokarantininėmis subsidijomis. Šiai dienai jau išmokėta beveik 1,87 mln. eurų. Šią paramą gauna 329 rajono įmonės už 1569 asmenis, jų skaičius nuolat auga.

Susitikimo metu verslininkams buvo pristatyta nauja Jonavos rajono savivaldybės interneto svetainė, kurioje bus daugiau ir  lengviau randamos verslui aktualios informacijos, aptartas konsultacijų pradedančiam verslui poreikis, administracijos direktorius atsakė į  verslo bendruomenei kilusius klausimus, pasidalino savivaldybės planais dėl infrastruktūros gerinimo.

KPPAR bendruomenės ir Jonavos verslo tarybos narys Kęstutis Macionis pristatė planuojamus SVV ir ūkininkų rėmimo fondo nuostatų  pakeitimus: iš esmės keisis  paramos gavimo tvarka, išplėstas potencialių paramos gavėjų ratas, parama bus siejama su kuriamomis  ar išlaikomomis darbo vietomis, maksimali beprocentinės paskolos suma bus padidinta 50 procentų.

366 views