Naujienos

Kovo 8-osios šventėje pagerbtos Metų jonavietės


Kovo 8-ąją – Tarptautinę moterų solidarumo dieną – jonavietės sutiko geros muzikos apsuptyje. Nuostabią koncertinę programą dovanojo Česlovas Gabalis, Jeronimas Milius ir Feliksas Zakrevskis, vakaro metu akustiškai suskambėjo žinomos pop ir roko baladės.

Aštuntus metus iš eilės vykusių „Metų jonavietės“ apdovanojimų metu buvo apdovanotos net dvi savo kasdieniais darbais ir prasmingomis veiklomis nusipelniusios moterys. Tai – Karolina Petrenčiuk-Naujokienė ir Beatričė Bernotienė.

K. Petrenčiuk-Naujokienė dirba Jonavos kultūros centro direktoriaus pavaduotoja bendriesiems ir ūkio reikalams, organizuoja renginius Bukonių kultūros centre. Aktyvi visuomenininkė ir kultūrininkė Aleksandro Stulginskio universitete yra įgijusi viešojo administravimo magistro laipsnį, baigusi kaimo plėtros administravimo studijų programą.

Metų jonavietės konkurso nugalėtoja septynerius metus pirmininkauja Kulvos bendruomenei, be to, yra politikė – Jonavos rajono savivaldybės tarybos narė, Kaimo reikalų komiteto pirmininko pavaduotoja, Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokyklos tarybos narė, Jonavos rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos pirmininko pavaduotoja, Jonavos rajono vietos veiklos grupės valdybos narė.

Metų jonavietė aktyviai dalyvauja visuomeninėje veikloje, konsultuoja bendruomenes joms aktualiais klausimais, o 2018 m. yra apdovanota garbingu „Šviesos bokšto“ apdovanojimu už asmeninę iniciatyvą įgyvendinant projektus ir svarų indėlį organizuojant Kulvos bendruomenės renginius. Jauna moteris koordinuoja kultūros savanorių veiklą, šoka Jonavos kultūros centro linijinių šokių grupėje „Aksomas“.

Metų jonavietė, Pabėgėlių priėmimo centro vadovė, koučerė, lektorė, verslo konsultantė B. Bernotienė aplinkinių apibūdinama kaip savarankiška, atsakinga, komunikabili,  mėgstanti naujoves, puikiai komandoje dirbanti asmenybė, kuri moka anglų, rusų ir vokiečių kalbas.

Moteris baigė vokiečių kalbos ir literatūros studijas Lietuvos edukologijos universitete. Kauno technologijos universitete įgijo vadybos ir verslo administravimo magistro kvalifikacinį laipsnį.

„Metų jonavietės“ konkurso nugalėtoja B. Bernotienė šiandien padeda prieglobstį gavusiems užsieniečiams – organizuoja lietuvių kalbos mokymus bei vaikų integraciją Jonavos mokyklose.

Nors dėl ligos apdovanojimo Beatričė pasiimti negalėjo – vietoje savęs delegavo dukterį Emiliją, o susirinkusiems prašė perduoti padėką, kvietė rinktis ir vertinti tikrus dalykus gyvenime – laisvę mąstyti, galimybę rinktis, kurti, skleisti gėrį, šypsotis ir palaikyti šalia esantį.

JKC info.

167 views