Renginiai

Kovo 11-osios bėgimo dalyviai bėgs naujuoju Jonavos tiltu


Šventinę Kovo 11-ąją – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną – Jonavoje vyks tradicinis, jau 34-asis bėgimas „Obeliskas A. Kulviečiui – Jonava“.

Tuo pačiu tai bus Lietuvos bėgimo taurės (LBT) trečiasis etapas, o bėgimo dalyvių trasa pirmą kartą eis per naująjį Jonavos pėsčiųjų tiltą.

„Šiuo tradiciniu bėgimu paminime svarbią Lietuvai Kovo 11-ąją. Jis jau vyksta daugelį metų ir tapo gražia Jonavos miesto tradicija. Kai dar pati aktyviai bėgiodavau, žinojau šį bėgimą ir mačiau, kad jis yra labai mėgstamas daugelio bėgikų. Trasa taip visiems patinka, kad varžybos įtrauktos į LBT kalendorių ir leidžia pritraukti dar daugiau profesionalių sportininkų“, – teigė Jonavos sporto centro (JSC) direktorė Jūratė Stanislovaitienė.

Ji taip pat prisipažino, kad nemažai bėgikų šis renginys reiškia naujo bėgimo sezono pradžią. Tai tarsi įžanga į būsimus startus ateityje. Be įprastos 15 km distancijos, galima rinktis ir trumpesnę 2 km distanciją, ypač populiarią tarp jaunimo.

„Bėgimas Jonavoje visiems yra žinomas, todėl čia renkasi daug ir profesionalų, ir mėgėjų. Visi jie prisideda prie Jonavos miesto garsinimo. Renginyje bus apdovanoti įvairaus amžiaus grupių nugalėtojai, taip pat jauniausi ir vyriausi dalyviai. Ypač smagus būna 2 km bėgimas, kuriame dalyvauja daug vaikų“, – sakė J. Stanislovaitienė.

15 km bėgimo trasa išlieka tradicinė, tačiau šiek tiek pakoreguota bus jos pabaiga. J. Stanislovaitienės teigimu, taip padaryta siekiant, kad mieste būtų stabdoma mažiau eismo. Dalyviai iš Kosmonautų gatvės bėgs per naująjį Jonavos pėsčiųjų tiltą.

„Kalbant apie technines detales, tai vietomis bus remontuojamas kelias, bet bėgikams tai įtakos neturės“, – pabrėžė J. Stanislovaitienė.

Tradiciškai 15 km bėgimo dalyviai nuo Jonavos sporto arenos bus išvežami autobusu į starto vietą, o jų daiktus vienas autobusas parveš atgal į aikštelę prie arenos.

Po bėgimo dalyviai bus vaišinami plovu bei karšta arbata. Visi dalyviai taip pat bus apdovanoti atminimo medaliais. Pagrindinių varžybų prizininkai išsidalins ir piniginius prizus.

Bėgimas „Obeliskas A. Kulviečiui – Jonava“ Kovo 11-ąją prasidės 12 val. Pagrindinio bėgimo dalyviams teks įveikti 15 km distanciją nuo Kulvos seniūnijoje esančio obelisko iki Jonavos miesto centro. Kiek anksčiau – 10.45 val. šalia Jonavos rajono savivaldybės bus duotas startas jaunesniems arba mažiau patyrusiems bėgikams, kurie varžysis nuotaikingame 2 km bėgime.

LBT info.

350 views