Naujienos

Kovo 11-osios bėgime Jonavoje nugalėjo olimpiečiai

Šimtai bėgikų iš visos Lietuvos šventinę Kovo 11-ąją rinkosi į šalies centrą – Jonavą, kur vyko Lietuvos bėgimo taurės (LBT) III etapas – XXXIII tradicinis bėgimas „Obeliskas A. Kulviečiui – Jonava“.

Šis bėgikų itin mėgstamas renginys vėl pritraukė nemažai pajėgių sportininkų, tarp kurių vyko graži kova, o nugalėtojais tapo olimpinės patirties turintys stajeriai.

15 km distanciją nuo obelisko A. Kulviečiui iki Jonavos centro greičiausiai įveikė Valdas Dopolskas. Jis finišavo per 46 min, 43,5 sek. Antrąją vietą užėmė Aurimas Rimkus („Stadija“, 47.48,9), trečiąją – Jaunius Strazdas („Stadija“, 48.26,7).

„Savijauta pakankamai gera, rezultatu esu patenkintas. Kadangi krūvio nemažinau, tai galvojau, jog bėgsiu kiek lėčiau. Šiame bėgime dalyvauju nuo 14 metų, tai šią trasą pažįstu gerai. Tai labai smagi trasa. Pradžioje negalime per daug pasileisti, nes pabaigoje prasideda sunkumai.

Roko Lukoševičiaus nuotr.

Tarp moterų greičiausia buvo Vaida Žūsinaitė-Nekriošienė (Kauno maratono klubas, 52.26,2). Antrąją poziciją užėmė Remalda Kergytė-Dauskurdienė („Stadija“, 53.56,5), trečiąją – Viktorija Varnagirytė (54.16,8).

„Bėgimo metu nustebau, kad taip gerai jaučiausi. Savo rezultatą šioje trasoje pasigerinau 1,5 min. 10 km bėgau savo rekordiniu greičiu. Dėl to savijauta puiki. Kadangi tik vakar vakare grįžau iš treniruočių stovyklos, tai galvojau, kad rezultatas bus daug prastesnis“, – po finišo sakė V. Žūsinaitė-Nekriošienė.

Tituluota sportininkė taip pat pabrėžė, kad Jonavos bėgime danga yra puiki, o pati trasa įdomi – joje netrūksta nei įkalnių, nei nuokalnių.

„Pastebėjau naujus nutiestus dviračių takus, todėl trasa tikrai palanki geriems rezultatams“, – teigė V. Žūsinaitė-Nekriošienė, kuri po trijų savaičių turėtų startuoti pirmajame šių metų maratone, kur taip pat sieks asmeninio rekordo.

15 km bėgimo lyderiai taip pat išsidalino 3000 eurų prizų fondą.

Iš viso 15 km bėgime varžėsi per 400 bėgikų. Trasą įveikė ir Jonavos savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius. Jis finišavo su Ukrainos vėliava rankose, o apsivilkęs buvo marškinėliais su jau klasikiniu tampančiu rusišku užrašu, kuriame rusų karinis laivas yra pasiunčiamas tam tikra kryptimi.

„Visai smagiai prasibėgome. Oras puikus, jokių incidentų ir traumų nebuvo. Forma po žiemos nekokia, bet vis tiek įveikėme save, – kalbėjo M. Sinkevičius. – Žinoma, kad norėjosi išreikšti savo poziciją dabartinėje pasaulinėje situacijoje. Šiandien visi svečiame mūsų nepriklausomybės atkūrimą, bet tuo pačiu galvojame ir apie Ukrainą bei laisvės siekį ten. Bent morališkai norime juos paremti bei pasakyti, kad esame su jais.“

2 km bėgime nugalėjo Danielius Bartusevičius – 6 min. 37,8 sek. Antras finišavo Titas Bakys (6.46,9), trečias – Povilas Kačinskas (7.07,6).

Moterų įskaitoje prizininkių trejetas atrodo taip: Felisitė Feimanaitė (7.32,8), Adrija Jokubauskaitė (7.42,1) ir Nikita Liatukaitė (8.22,8).

Bendroje Lietuvos bėgimo taurės įskaitoje po trijų etapų pirmauja Tadas Matusevičius (2797 tšk.). Antras yra Remigijus Zalumskis (2589 tšk.), trečias – Petras Pranckūnas (2526 tšk.).

Tarp moterų pirmauja Gitana Akmanavičiūtė (2383 tšk.), lenkianti Moniką Elenską (2349 tšk.) bei Nadeždą Normontienę (2096 tšk.).

Klubų įskaitoje pirmauja „Origami runners“ (4010 tšk.). Antras yra „Bėgimo klubas“ (3427 tšk.), trečias – „Lukas“ (3002 tšk.).