Naujienos

Kovo 11-oji Jonavoje paminėta tradiciniu bėgimu


Per tūkstantį aktyviai nusiteikusių žmonių – nuo jauniausių iki pačių vyriausių šventinę Kovo 11 dieną paminėjo bėgdami. Būtent šią dieną Jonavoje surengtas tradicinis, jau 35-asis bėgimas „Obeliskas A. Kulviečiui – Jonava“.

Tai buvo ir trečiasis Lietuvos bėgimo taurės (LBT) etapas, kuriame dėl įskaitinių taškų sportininkai varžėsi bėgdami pagrindinę 15 km distanciją.

Nugalėtoju tapo žinomas Lietuvos bėgikas Lukas Tarasevičius („TopExChange“). Jis finišavo per 49 min. 14,2 sek. ir įtikinamai aplenkė visus varžovus.

Antrąją vietą užėmė jo komandos draugas Modestas Dirsė (51 min. 36,3 sek.), o trečias finišo liniją kirto Edvinas Vyzas („F.O.C.U.S. running“, 51.57,6).

L. Tarasevičius laimėjo antrąjį šventinį LBT etapą iš eilės. Vasario 16-ąją jis buvo nepralenkiamas „Bėgame už laisvę“ bėgime Mažeikiuose.

„Emocijos tikrai puikios, ypač po tokios trasos, kur reikėjo būti stipriam ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai. Nereali atmosfera ir kitų žmonių palaikymas leido pasijausti dar geriau. Bėgti buvo nelengva ir dėl vėjo. Pati trasa yra gana įdomi, tik reikia jos nenuvertinti. Pradžia yra išties greita, o vėliau laukia kalniukai, todėl pabaiga reikalauja psichologinio susikaupimo. Jonava su šiuo renginiu tikrai kartelę iškėlė aukštai, todėl ją tereikia išlaikyti“, – mintimis dalinosi L. Tarasevičius.

Roko Lukoševičiaus nuotr.

Tradiciškai tarp varžybų dalyvių buvo ir Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius. Jis taip pat sėkmingai įveikė 15 km distanciją.

„Nesitreniravus bėgti buvo gana sudėtinga. Tai vienas pirmųjų bėgimų pavasarį, kuriam pats nelabai turėjau laiko pasiruošti, todėl bėgau iš atminties kaip ankstesniais metais, – šypsojosi M. Sinkevičius. – Visada didžiausias iššūkis yra tas pats – 14-ajame kilometre prasidedanti rimta įkalnė, kur tenka atiduoti visą dūšią ir jėgas. Paskutinis nusileidimas finiše yra malonumas. Svarbu pabrėžti, kad mes čia bėgame už Lietuvos Nepriklausomybę ir Ukrainos gynėjų sėkmę.“

Tarp moterų triumfavo Auksė Linkutė („Stadija“). Jos laikas – 57 min. 34,3 sek. Antra liko Meda Repšytė (VUŠA, 57.52,8), trečia – Viktorija Varnagirytė („Lukas“, 58.23,5).

„Trasa yra ganėtinai sudėtinga, nes iš pradžių yra nuokalnė, o vėliau prasideda kalneliai. Dėl to reikia nemažai padirbėti su savimi. Pirmus 10 km už manęs bėgo kita mergina, todėl visada jutau didelį spaudimą. Visgi vėliau pajutau palengvėjimą ir sugebėjau atitrūkti“, – po finišo pasakojo A. Linkutė.

2 km distancijoje nugalėtojais tapo Laurynas Grachovskis (6.50,4) ir Anna Teriajeva (7.39,8).

Patiems mažiausiems dalyviams buvo paruošta 400 m trasa, kurią įveikė daugybė būsimų sportininkų. Čia laikas nebuvo skaičiuojamas, o visi buvo apdovanoti atminimo medaliais.

Bendroje Lietuvos bėgimo taurės įskaitoje po trijų etapų pirmauja Helmutas Zabarauskas (2593 tšk.). Antroje vietoje yra Paulius Stankevičius (2520 tšk.), trečioje – Ernestas Burokas (2503 tšk.).

Moterų lyderių trejetukas atrodo taip: Rima Stankevičė (2080 tšk.), Eglė Zablockytė (1932 tšk.) bei Milda Eimontė (1611 tšk.).

Ketvirtasis LBT taurės etapas vyks jau visai netrukus – kovo 17 dieną Šiauliuose bus surengtos tradicinės nuotykių lenktynės „Aplink Rėkyvos ežerą“. Šis etapas ypatingas tuo, kad jame nėra konkrečios trasos – svarbu apibėgti ežerą.

LBT info.

97 views