Renginiai

Kovo 11-ąją – Trisdešimt ačiū už Lietuvą


Artėja Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo jubiliejus – diena, kai  prieš trisdešimt metų Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba – Atkuriamasis Seimas pasirašė Lietuvos nepriklausomybės atstatymo aktą, nurodantį, kad Lietuva nuo šiol yra nepriklausoma valstybė. Siekiant paminėti šią prasmingą datą Jonavoje vyks įvairios akcijos, renginiai bei koncertai.

Vasario 24-28 d. Jonavos vyresniųjų klasių moksleiviai prisijungs prie trispalvių apyrankių pynimo dirbtuvių Nepriklausomybės akto signatarams „AČIŪ už laiką, atmintį ir drąsą“. Šios simbolinės juostelės bus siunčiamos į Signatarų namus kaip padėka pasirašiusiems Nepriklausomybės ir Nepriklausomybės atkūrimo aktus signatarams ar jų artimiesiems.

Nuo kovo 2 d. Jonavos miesto centre, šalia Sąjūdžio aikštės, bus galima išvysti Nepriklausomybės atkūrimo akto dokumentą, primenantį gyventojams ir miesto svečiams apie artėjančią iškilmingą datą.

Kovo 5-6 d. vyks tautiškų atvirukų gamyba, prie kurios prisijungs mažesnieji Jonavos mokyklų ugdytiniai. Kūrybines dirbtuves ves Janina Altaravičienė, o kovo 9 d. kultūros centro fojė vyks darbų parodos „AČIŪ už istoriją, pamokas ir mokytojus“ atidarymas.

Kovo 10 d. 17 val. planuojamas žygis į istorines Jonavos vietas „AČIŪ už kalbą, piliakalnius ir pilkapius, tradicijas ir papročius“ prisiminti ne tik Lietuvos, bet ir miesto istoriją, kuria galime didžiuotis turėdami net dvi Jonavai nusipelniusias asmenybes, prisidėjusias prie Nepriklausomybės atkūrimo akto pasirašymo.

Šventinė diena prasidės 10 valandą malda už Tėvynę „AČIŪ už viltį, tikėjimą ir meilę“ Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje, o nuo 15 val. Santarvės aikštėje vyks iškilminga karių rikiuotė, vėliavų pakėlimas „AČIŪ už auką, istoriją ir laisvę“.

15:10 val. – bendruomenės pilietinė akcija „30 AČIŪ“, o 15:30 val. bendruomenės pilietinė akcija „Signatarai“, kurios metu bus skaitomos Nepriklausomybės aktų signatarų pavardės.

Dieną vainikuos 16 val. „gala“ koncertas Jonavos sporto arenoje „30 AČIŪ už Lietuvą“, kuriame gražiausius kūrinius dovanos Jonavos kultūros centro meno mėgėjų kolektyvai, paruošę išskirtines koncertines programas.  

Kovo 11 dieną Jonavoje vyks kasmetinis bėgimas „Obeliskas A.Kulviečiui – Jonava“, tradiciškai skiriamas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.

Registraciją ir nuostatus galima rasti čia: www.jonavosbegimai.lt

JKC, JKKSC info.

66 views