Verslas

Koncerno „Achemos grupė“ pajamos augo dvigubai, tačiau pelnas mažėjo 


Audituotais konsoliduotais duomenimis, koncerno „Achemos grupė“ valdoma įmonių grupė pernai gavo 2,38 mlrd. eurų konsoliduotų pajamų, tai yra dvigubai daugiau nei 2021-aisiais, tačiau ikimokestinis pelnas sumažėjo 11 proc. – iki 89 mln. eurų.

Įmonių grupės finansiniams rodikliams didžiausią įtaką turėjo visus metus išsilaikiusios ypatingai aukštos gamtinių dujų kainos, kurios lėmė didžiausios koncerno bendrovės „Achema“ veiklos rezultatus: išaugusios trąšų kainos mažino paklausą, tad bendrovė metus užbaigė gamindama produkciją minimaliomis apimtimis. 

Krovos verslo bendrovių rezultatams reikšmingą įtaką turėjo 21 proc. kritusios krovos apimtys Klaipėdos uoste.

Per praėjusius metus „Achemos grupė“ investavo 33,6 mln. eurų į veiklos plėtrą ir palaikymą. Trąšų versle pagrindinės investicijos buvo nukreipiamos į įrengimų modernizavimą ir efektyvinimą, agroverslo ir krovos įmonėse pagrindinės investicijų kryptys – verslo plėtros projektai.

Energetikos įmonės ir toliau investavo į atsinaujinančią energetiką ir pažangias technologijas. 

Pernai į valstybės biudžetą įmonių grupė sumokėjo daugiau kaip 244 mln. eurų mokesčių ir papildomai 19,6 mln. eurų kitų įmokų už Suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo išlaikymą, viešuosius interesus atitinkančias paslaugas (VIAP) ir apyvartinius taršos leidimus (ATL).

Koncernas „Achemos grupė“ yra viena didžiausių šalyje nacionalinio kapitalo verslo grupių, vienijanti apie 40 bendrovių, veikiančių Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Švedijoje, Čekijoje ir Kroatijoje. Jos dirba trąšų gamybos, agroverslo, krovos ir logistikos, energetikos, dujų gamybos bei prekybos srityse, taip pat plėtoja kitus verslus.

„Achemos grupė“ info.

196 views