Verslas

Koncerno „Achemos grupė“ 2021 metų pajamos augo, pelnas mažėjo


Audituotais konsoliduotais duomenimis, koncerno „Achemos grupė“ valdoma įmonių grupė pernai gavo 1,2 mlrd. eurų konsoliduotų pajamų, tai yra 30 proc. daugiau nei 2020-aisiais, tačiau ikimokestinis pelnas sumažėjo 6,5 proc. iki 100 mln. eurų.

Įmonių grupės finansiniams rodikliams didžiausią įtaką turėjo praėjusių metų antrąjį pusmetį sparčiai sukilusios gamtinių dujų kainos, kurios aplenkė trąšų kainų kilimą ir neigiamai paveikė gaminamų produktų kiekius ir maržą – tai nulėmė didžiausios koncerno įmonės „Achema“ veiklos rezultatus.

Per praėjusius metus „Achemos grupė“ investavo daugiau kaip 40 mln. eurų į veiklos plėtrą ir modernizavimą, atsinaujinančią energetiką, procesų efektyvinimą ir automatizavimą, pažangias technologijas, darbuotojų darbo sąlygų gerinimą ir kt.

„Achemos grupės“ įmonės pernai į valstybės biudžetą sumokėjo beveik 100 mln. eurų mokesčių ir papildomai 26 mln. eurų kitų įmokų už Suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo išlaikymą, viešuosius interesus atitinkančias paslaugas (VIAP) ir apyvartinius taršos leidimus (ATL).

Koncernas „Achemos grupė“ yra viena didžiausių šalyje nacionalinio kapitalo verslo grupių, vienijanti virš 40 bendrovių, veikiančių Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Suomijoje, Švedijoje, Čekijoje ir Kroatijoje. Jos dirba trąšų gamybos, agroverslo, krovos ir logistikos, energetikos, dujų gamybos bei prekybos srityse, taip pat plėtoja kitus verslus.

„Achemos grupė“ info.

452 views