Lietuva

Kliūčių ruožui „Vilko takas“ – dvidešimt penkeri


Birželio 6-oji – Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ vardo suteikimo diena, tarp karių vadinama tiesiog „Vilko diena“, o šiais metais viename iš brigados padalinių įkurtas kliūčių ruožas „Vilko takas“ mini savo ketvirčio amžiaus sukaktį, praneša kariuomenė.

Algirdo mechanizuotajame pėstininkų batalione Rukloje 1996 metais įkurtas „Vilko takas” dėl savo sudėtingumo yra plačiai žinomas ne tik Lietuvos kariuomenėje, bet ir besidominčiųjų karyba tarpe. 

Galimybės eiti šį kliūčių ruožą visi kariai neturi – Vilko takas įveikinėjamas tik birželio 6-ąją, tad dalyvių skaičius yra griežtai ribojamas ir nors norinčių išmėginti savo jėgas netrūksta ne tik Lietuvos karių, bet ir sąjungininkų tarpe, per 25 metus šią galimybę turėjo tik kiek daugiau, nei 1600 karių, iš kurių taką įveikė maždaug pusė.

Taką sudaro keliolika unikalių kliūčių. Vienam jų įveikti neįmanoma, todėl ruožą kariai eina poromis ir privalo įveikti visas iki vienos kliūtis bei užtrukti ne ilgiau 15 minučių (tako įveikimo rekordas – 7 minutės 52 sekundės, jį pademonstravę kariai dar ir šiandien tarnauja Lietuvos kariuomenėje). 

Laikantis brigados tradicijų, kiekvienas „Geležinio Vilko“ karys, sėkmingai įveikęs „Vilko taką“, gauną teisę vadintis Vilku.

628 views