Lietuva

Keliaukite nevaržomai: šventiniu Velykų laikotarpiu – net per elektrifikaciją – kursuos visi traukiniai


Įsibėgėjus bene svarbiausios Lietuvoje geležinkelių arterijos elektrifikacijos darbams ir jiems persikėlus į geležinkelio atkarpą Šiauliai–Klaipėda, laikinai keičiasi dalies keleivinių traukinių tvarkaraščiai. Kartu su šiuo darbų etapu bendrovė keleiviams turi gerų žinių – traukiniai tarp Vilniaus ir Šiaulių bei Kauno ir Šiaulių vėl kursuos kasdien.

O šv. Velykų laikotarpiu visais maršrutais Lietuvoje traukiniai kursuos įprastai, todėl ilgojo savaitgalio metu po visą Lietuvą traukiniais bus galima keliauti dažnai ir patogiai. Apie tai, ką šiuo laikotarpiu svarbiausia žinoti keleiviams, pasakoja penkerius metus kelionių palydovė Danutė Gančierienė.

Pasak jos, dėl intensyviai vykstančių darbų, traukinių tvarkaraštis bus nuolat atnaujinimas – vienaip traukiniai kursuos nuo kovo 17 dienos, kitaip – nuo kovo 30 d., o per šv. Velykas keleiviai galės keliauti visais įprastais reisais: maršrutais Vilnius–Šiauliai–Klaipėda ir Radviliškis–Klaipėda bus atstatomas traukinių eismas.

„Pastaraisiais metais geležinkeliai sparčiai keitėsi ir nuolat judėjo į priekį. Dabar metas tęsti dar vieną labai svarbų ir lauktą pokytį – elektrifikaciją. Keleivių patogumui šv. Velykų laikotarpiu balandžio 6-11 dienomis kursuos visi įprasti traukinių reisai elektrifikuojamoje Vilnius–Šiauliai–Klaipėda atkarpoje su sustojimais visuose tarpiniuose miesteliuose. Tiesa, visuomet rekomenduojame traukinių bilietais pasirūpinti iš anksto – ypač šventinėmis dienomis, kai daugelis nekantraus nuvykti pas artimuosius. Tai patogiausia padaryti internetu arba mobiliojoje programėlėje“, – pasakoja „LTG Link“ kelionių palydovė D. Gančierienė.

Pasibaigus šv. Velykų laikotarpiui traukiniai maršrutu Vilnius–Šiauliai–Klaipėda vėl kurį laiką galės kuruoti tik tuo metu, kai elektrifikacijos darbai nevyks: ankstyvais rytais ir vakarais, o sekmadieniais – visiškai įprastai. Esant galimybei tam tikromis atkarpomis pirmadieniais–šeštadieniais taip pat kursuos sutrumpintų maršrutų traukinių reisai su visais tarpiniais sustojimais miesteliuose tarp Vilniaus ir Šiaulių.

„Dar kelis mėnesius tiek nuolatiniams mūsų svečiams, tiek tik progomis mūsų traukiniais keliaujantiems klientams gali būti šiek tiek nepatogu – keturiais maršrutais traukiniai kursuos  rečiau. Dirbdama keliauju ir pro traukinio langą stebiu visą Lietuvą. Kartu kasdien susiduriu su nuostabiais ir supratingais keleiviais. Esame jiems dėkingi ir labai lauksime sugrįžtant į įprastus traukinių reisus.

Džiaugiuosi, kad jau po kelerių metų patogiais, žaliais ir visiems keleiviams pritaikytais traukiniais galėsime vykti ne tik į Kauną, Keną ar į Trakus, bet ir visais geležinkelių ruožu Vilnius–Šiauliai–Klaipėda organizuojamais maršrutais“, – teigia D. Gančierienė.

Naujausią informaciją susisiekimą traukiniais visuomet galima rasti bendrovės interneto svetainėje www.LTGLink.lt, mobiliojoje programėlėje, stotyse ir stotelėse, taip pat susisiekus su klientų aptarnavimo centru telefonu +370 700 55 111, per Feisbuką ar el. paštu. „LTG Link“ primena, kad bendrovės žiniomis, kol vyks svarbus elektrifikacijos etapas daugiau tarpmiestinio susisiekimo reisų suplanavo ir kiti vežėjai.

90 views