Kultūra

Kaune prasidėjo Europos kultūros sostinės metai


Pirmasis Šiuolaikinio Kauno mito trilogijos veiksmas „Sukilimas“, pasakojantis istoriją apie miestą kaip gyvą, nuolat atsinaujinantį stebuklą atvėrė Europos kultūros sostinės metus Kaune.

Nuskambėjus specialiai atidarymo šou parašytai Antano Jasenkos simfonijai „Šaipėrantas“, kurią gyvai atliko operos solistai Merūnas Vitulskis ir Joana Gedmintaitė, Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras bei choras „Vilnius“ diriguojami Modesto Pitrėno – miesto uždanga pakilo ir atvėrė per 100 renginių mieste.

Po „Sukilimo“ Kauno mito tyrinėjimai per kultūrines patirtis persikėlė į Kauno centrą, o jas lengviau atrasti padėjo Kauno Žvėries paslapčių žaidimas.

Tūkstančiai renginio šou dalyvių su žemėlapiais rankose ieškojo šviečiančių ženklų ir šifravo Mitinio Kauno Žvėries žinutę Europos kultūros sostinės gyventojams ir svečiams.

Dauguma šį savaitgalį pristatytų parodų ir kitų iniciatyvų veiks ir toliau, tad kviečiame aplankyti Europos kultūros sostinę ir tuos, kurie nespėjo sudalyvauti atidarymo renginyje.

Renginių programėlių ieškokite Kaunas 2022 infocentruose bei Kaunas 2022 mobilioje programėlėje.

Kaunas2022.eu info.

162 views