Kultūra

Kaune – galimybė susipažinti su žymiausių pasaulio impresionistų kūryba


Kaune atidaryta žymiausių pasaulio impresionistų kūrybą pristatanti paroda – „Pasaulio dailės lobynai: nuo Monė iki van Gogo“, kurioje lankytojai gali pamatyti sertifikuotus originalaus dydžio ir originalia technika (aliejumi ant drobės) pertapytus impresionizmo meistrų darbus.  

Tai yra pirmasis VšĮ „Art Central“ projektas, kurios misija – didinti pasaulinio meno paveldo prieinamumą bei padėti kultūrinio ir meninio išsilavinimo neturintiems žmonėms jį geriau suprasti bei pajausti.

„K. Monė, V. van Gogas, P. Sezanas, K. Pisaro – šios pavardės žinomos daugeliui, tačiau jų originalius paveikslus matė retas. Minėti dailininkai ir jų kūriniai yra vieni labiausiai žinomų pasaulyje, o jų poveikis tapybai ir meno istorijai – milžiniškas.

Paveikslų originalai eksponuojami visame pasaulyje – Niujorke, Čikagoje, Paryžiuje, Londone, Sankt Peterburge. Norėdami pamatyti juos visus, turėtumėt nukeliauti dešimtis tūkstančių kilometrų, išleisti tūkstančius eurų, o tai daugeliui Lietuvos žmonių yra neįkandama prabanga. Be to, dalis impresionistų kūrinių priklauso privačioms kolekcijoms ir apskritai labai retai parodomi viešai.

Sertifikuoti pertapyti darbai yra neišvengiamas kompromisas, jei norime parodyti plačiajai Lietuvos visuomenei, kas yra impresionizmas, žymiausi jo atstovai ir jų kūriniai“, – žada VšĮ „Art Central“ projektų vadovė Agnė Norkutė.

Paroda įsikūrusi Kaune, greta Kauno „Akropolio“, „Magnum“ verslo centre, adresu: Karaliaus Mindaugo pr. 38, Kaunas.

503 views