Naujienos

Kaukės į viešas vietas grąžinamos nuo šeštadienio


Lietuvoje didėjant COVID-19 susirgimų skaičiui, Vyriausybė pasitarime trečiadienį nusprendė grąžinti privalomą apsauginių veido kaukių dėvėjimą viešose uždarose vietose. Šis sprendimas įsigalios nuo šeštadienio, rugpjūčio 1 d. dienos.

Kaip teigė ministrą pirmininką atostogų metu pavaduojantis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas, išimtys bus daromos kultūros ir sporto renginiuose bei maitinimo įstaigose – čia bus nurodyti atskiri atstumų reikalavimai tarp lankytojų ar žiūrovų.

Pasak ministro, kaukių nereikės dėvėti teikiant tam tikras paslaugas, kurių suteikti su kauke neįmanoma, pvz. kirpykloje.

„Sprendimas grąžinti apsaugines kaukes yra prevencinis, kad nereikėtų atlikti verslo uždarymo ar veiklos stabdymo. Turime prisitaikyti prie naujos realybės iki to laiko, kol atsiras vakcina nuo viruso. Šiandien tai yra vienintelis sprendimas, kitų priemonių kol kas nesvarstome, tačiau jei situacija keisis, bus ir kiti žingsniai daromi“, – sakė Ž. Vaičiūnas.

Pasak ministro, už kaukių dėvėjimo ir kitų saugumo priemonių kontrolę bus atsakingos įstaigos, kuriose įvedami ribojimai.

Tikslūs reikalavimai, susiję su kaukių dėvėjimu, bus surašyti valstybės lygio operacijų vadovo sprendime, kuris turėtų būti pasirašytas iki šeštadienio.

829 views