R_Sinkevicius
Lietuva

Karantiną pratęsė, bet leis atsidaryti prekybos centrams, lauko kavinėms, kirpykloms


Vyriausybė trečiadienį nusprendė pratęsti karantiną iki gegužės 11 dienos, tačiau jau kitą savaitę pradės antrąjį karantino švelninimo etapą. Jo metu veiklą galės atnaujinti lauko kavinės, grožio salonai, muziejai, bibliotekos ir dalis kitų įstaigų.

Vyriausybė taip pat jau nuo rytojaus, ketvirtadienio, leido atnaujinti veiklą parduotuvėms prekybos centruose. Parduotuvės, kaip ir visų kitų paslaugų teikėjai, turės riboti pirkėjų srautus ir užtikrinti saugų atstumą tarp žmonių.

Atnaujinus viešojo maitinimo įstaigų veiklą atviroje erdvėje, lauko kavinėse žmonėms nereikėtų dėvėti apsauginių kaukių.

Kitur viešose vietose kaukės ir toliau lieka privalomos.

Nuo rytojaus taip pat leidžiama augalų, skirtų sodinti, sėklų, trąšų prekyba lauko sąlygomis, specialiai tokiai prekybai skirtose prekybos vietose, turgavietėse, taip pat naudojant laikinuosius prekybos įrenginius kitose viešosiose prekybos vietose.

Nuo balandžio 27-osios bus leidžiama organizuoti praktinius vairavimo egzaminus „Regitroje“ ir kitus egzaminus, taip pat praktinius aviacijos specialistų mokymus.

Kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigų lankymas ir fizinis lankytojų aptarnavimas vis dar draudžiamas, bet draudimas nebebus taikomas ne didesnių nei 2 asmenų grupių užsiėmimams atvirose erdvėse.

818 views