Sveikata

Kaip pagerinti miego kokybę, kai kankina sloga?


Sloga – nosies ertmės gleivinės uždegimas – yra dažnas ir nepatogus reiškinys, su kuriuo susiduria dauguma žmonių, ypač žiemos metu, kuomet kur kas dažniau sergama įvairiomis virusinėmis ir bakterinėmis infekcijomis. Nosies užgulimas, perštėjimas, čiaudulys ir kiti slogos simptomai gali ne tik sutrikdyti kasdienį gyvenimą, bet ir pakenkti miego kokybei.

Kokybiškas poilsis ir miegas yra labai svarbus siekiant pasveikti nuo ligos. Deja, ne kiekvienas sergantysis žino, kad galima imtis įvairių praktinių metodų, kurie gali padėti palengvinti šią būklę ir užtikrinti gerą miegą net sergant viršutinių kvėpavimo takų ligomis.

Išsiaiškinkite, kaip pagerinti miego kokybę, kai kankina sloga.

4 patarimai, kurie padės pagerinti miego kokybę, kai kankina sloga

Drėgnas kambario oras

Kambario drėgmė gali turėti didelį poveikį miego kokybei, ypač sloguojant. Drėgnas kambario oras gali padėti palengvinti nosies užgulimą ir palengvinti kvėpavimą, kuris gali pagerinti miego komfortą ir kokybę. Drėgnas oras taip pat gali sumažinti nosies sausumą ir diskomfortą, sumažinti kraujavimo iš nosies riziką bei palengvinti kvėpavimą per nosį, padedant jums miegoti giliau ir ramiau.

Slogą turinčiam asmeniui rekomenduojama palikti langus šiek tiek pravertus, kad į miegamąjį patektų šviežio, drėgno oro. Taip pat naudinga naudoti drėkintuvą, kad išlaikytumėte optimalų oro drėgnumą miegamajame.

Kai kurie eteriniai aliejai, tokie kaip eukaliptas ar pipermetė, gali padėti sumažinti nosies užgulimą ir pagerinti miego kokybę. Tačiau šiuos eterinius aliejus galima naudoti tik tam skirtuose oro drėkintuvuose.

Miegant galvą laikykite pakylėtoje padėtyje

Miegojimas galvą laikant pakylėtoje padėtyje taip pat gali padėti miego kokybei slogos metu. Sergant sloga, nosies užgulimas gali stipriai apsunkinti kvėpavimą ir net kartais šia kūno funkcija paversti neįmanoma. Miegojimas pakylėtoje padėtyje, kai galva yra šiek tiek aukščiau nei kūnas, gali padėti atverti nosį ir palengvinti kvėpavimą.

Kai miegant galva yra laikoma aukščiau kūno, visas svoris yra paskirstomas taip, kad sumažėja masė krentanti ant kvėpavimo takų, todėl kvėpavimas tampa lengvesnis. Kvėpavimo palengvinimas miego metu gali stipriai pagerinti miego kokybę, padėdamas užtikrinti gilesnį ir ramų miegą bei sumažinti knarkimo riziką.

Be to, miegojimas pakylėtoje padėtyje gali sumažinti nosies gleivinės patinimą ir sumažinti spaudimą sinusuose, kas taip pat palengvina kvėpavimą ir sumažina diskomfortą.

Reguliarūs kvėpavimo pratimai

Nosies užgulimas, dažnas čiaudėjimas bei kiti slogos simptomai neretai gali kelti stresą ir nerimą ir taip paveikti miego kokybę. Streso lygius sumažinti ir nervų sistemą nuraminti gali gilaus kvėpavimo pratimai ir meditacija.

Gilaus kvėpavimo pratimą atlikti galima lėtai ir giliai įkvėpus per nosį, sulaikant kvėpavimą keletą sekundžių ir lėtai iškvėpus per burną arba nosį, kartojant kelis kartus ir koncentruojantis į kvėpavimą bei savo būseną.

Taip pat, gilus kvėpavimas gali būti veiksmingas būdas padėti atlaisvinti nosies takus, kartu palengvinant kvėpavimą slogos metu. Todėl reguliariai atliekami kvėpavimo pratimai gali padėti pagerinti miego kokybę kovojant su sloga.

Be to, prie gilaus kvėpavimo pratimų galima įkomponuoti ir kitus slogos lengvinimo metodus, tokius kaip karštų garų inhaliacija, kurie gali padėti atpalaiduoti nosies ir gerklės raumenims ir papildomai palengvinti kvėpavimą.

Vaistai nuo slogos

Kuomet efektyvių rezultatų nesuteikia įprastiniai slogos gydymo būdai, tokie kaip nosies plovimas jūros vandeniu ir gausus skysčių gėrimas, ir jei nei vienas iš minėtų metodų nepalengvina nosies užgulimo ir nepagerina miego kokybės, rekomenduojama pasikonsultuoti su gydytoju ar vaistininku dėl vaistų nuo slogos vartojimo.

Paprastai, vaistai skirti slogai gali būti skirti nosies gleivinės uždegimo ar paburkimo malšinimui bei nosies gleivinės sekreto skystinimui.

Įprastai šie vaistai būna prieinami be recepto, tačiau konsultacija yra svarbi siekiant gauti individualizuotą gydymą, tinkamą jūsų būklei ir poreikiams.

Taip pat svarbu pabrėžti, kad ilgalaikis ar intensyvus slogos simptomų atsiradimas gali signalizuoti sunkesnes ligas ir reikalauja gydytojo dėmesio ir tinkamos diagnozės.

Svarbu suprasti, kad kovojant su sloga ir siekiant pagerinti miego kokybę, visi minėti metodai gali turėti skirtingą poveikį kiekvienam asmeniui.

Atkreipkite dėmesį į savo kūno reakcijas ir, jei reikia, pasitarkite su sveikatos specialistu, kad būtų rasta efektyviausia ir saugiausia slogos gydymo bei miego pagerinimo strategija. Atradus jums padedančius praktinius metodus, galima pasiekti gerokai geresnių miego rezultatų, net ir sergant sloga.

25 views