Sportas

K. Gulijevas: Ši komanda kitais metais atrodys dar geriau


Legionierius iš Azerbaidžano Kamranas Gulijevas „Jonavoje“ rungtyniavo antrą sezoną ir tapo vienu mėgstamiausių futbolininkų tarp vietos sirgalių. Jie žaidėją vadino tiesiog Gulia.

Šį sezoną LFF I lygoje K. Gulijevas sužaidė 26 rungtynes ir įmušė 10 įvarčių bei su taip pat 10 kartų pasižymėjusiu Pauliumi Osausku tapo rezultatyviausiais „Jonavos“ futbolininkais.

Sezono pradžioje Gulia patyrė neįprastą traumą – per rungtynes su „Šiauliais“ jam buvo sutrenkta galva. Nors gydytojai futbolininkui kurį laiką buvo uždraudę sportuoti, pats azerbaidžanietis veržėsi į aikštę, tad teko jį stabdyti.

Kaip ir komandai, taip ir K. Gulijevui buvo ir prastesnių sezono akimirkų, ir įsimintinų. Saugas uždirbo ne vieną 11 m baudinį, „hat–tricku“ prisidėjo prie įspūdingos pergalės 6:0 prieš Vilniaus „Žalgirio“ dublerius, po du įvarčius mušė į „Pakruojo“ ir Kretingos „Minijos“ vartus.

Paskutines rungtynes Kėdainiuose legionierius praleido dėl geltonų kortelių. O visą komandos pasirodymą šių metų pirmenybėse įvertino vidutiniškai: „Pirma sezono dalis buvo gera, žaidėme gražiai. Antroje turėjome daug problemų dėl traumų, prisijungė nemažai naujokų, su kuriais reikėjo laiko susižaisti. Aš neabejoju, kad ši komanda kitais metais atrodys dar geriau.“

Į Jonavą K. Gulijevas atvyko 2018 metų vasarą iš savo gimtinės. Ten ir prasidėjo jo karjera, o už tai žaidėjas labiausiai dėkingas savo tėvui.

Būdamas šešerių, Kamranas pateko į Baku „Neftči“ futbolo mokyklą, bet vėliau blykstelėjo „Qabala“ klube, kur tapo rezultatyviausiu visų jaunių amžiaus grupių – U–14, U–15, U–16 ir U–19 – žaidėju.

„Ir tuomet atvažiavau į Jonavą. „Qabala“ man reiškia daug, bet svarbiausias žmogus mano karjeroje buvo postūmį suteikęs tėtis, pirmasis treneris Rufatas Gulijevas“, – prisipažino futbolininkas.

Toks talento pasirodymas neliko nepastebėtas ir jis buvo pakviestas į Azerbaidžano jaunių U–19 rinktinę. Prieš metus vykusiame Europos čempionato atrankos preliminariame etape lemiamose rungtynėse Azerbaidžano futbolininkai 3:0 nugalėjo Lichtenšteino bendraamžius, o K. Gulijevas įmušė 2 įvarčius ir atliko 1 rezultatyvų perdavimą. Elito etapo turnyre pavasarį Azerbaidžano jaunimas pasirodė prasčiau, bet per rungtynes su Airija (1:3) „Jonavos“ saugas taip pat pelnė įvartį.

„Žinoma, dabar labai norėčiau patekti į nacionalinę rinktinę, visi apie tai svajoja ir tikiu, kad tai man pavyks. Tačiau iki to dar turiu daug dirbti ir treniruotis“, – sakė jis.

K. Gulijevas buvo vienas iš nedaugelio futbolininkų, likusių „Jonavoje“ po praėjusio sezono.

„Kai rungtyniavome A lygoje, suprantama, ten ir lygis buvo aukštesnis, per rungtynes didesni greičiai. Tačiau ir I lygoje teko žaisti įtemptų, gero lygio rungtynių. Tikrai įdomus sezonas buvo. Jonava man patinka. Tai nedidelis, bet jaukus miestas, žmonės čia malonūs“, – įspūdžiais dalinosi azerbaidžanietis.

Šis sezonas jau baigtas, o apie 2020–ųjų planus jis kol kas kalba atsargiai.

„Kol kas apie savo ateitį nieko negaliu pasakyti, nes reikia laiko sprendimams priimti. Manau, kad po Naujųjų jau viską žinosime“, – neabejojo Gulia.

516 views