Lietuva

Judėjimo ribojimai tęsiami, dalį vaikų siūlo grąžinti į mokyklas


Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos (VESK) posėdyje antradienį išklausyta ekspertų pozicija dėl epidemiologinės situacijos šalyje ir karantino ribojimų veiksmingumo: griežti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių pratęsti iki šio mėnesio pabaigos, praneša vidaus reikalų ministerija (VRM).

Ekspertai ir epidemiologai pasidžiaugė gerėjančia situacija ir mažėjančiais susirgimų skaičiais. Lietuvoje artėjama prie 2 procentų paskiepytų asmenų nuo visų šalies gyventojų.

„Gruodžio viduryje, kai ėmėmės priemonių, žinojome, kad tam, kad matytume rezultatus, reikia 4–6 savaičių. Šiuo metu yra penkta savaitė: padėtis gerėja, stebimos geros tendencijos ligoninėse. Tačiau neužtenka pirmųjų signalų, reikia užtikrinti, kad šitie geri skaičiai būtų tvarūs. Tikriausiai iki sausio 31 dienos nereikėtų tikėtis atlaisvinimų“, – kalbėjo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla pabrėžė, kad judėjimo ribojimas tarp savivaldybių ir toliau išlieka efektyvia priemone. Eismas šalies keliuose yra sumenkęs 73 proc. – tai yra 10 dienų vidurkis. Per sausio mėnesį apgręžta 16 200 transporto priemonių, patikrinta daugiau nei 900 asmenų, kurie turi izoliuotis.

Anot jo, gerėja situacija, susijusi su sergamumu COVID-19 liga Policijos departamente: vis daugiau pareigūnų pasveiksta arba grįžta į tarnybą po izoliacijos.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija teikė pasiūlymą, kaip palengvinti ugdymą moksleiviams, susiduriantiems su sunkumais mokantis nuotoliniu būdu iš namų.

Siūloma sudaryti galimybę šiems vaikams mokytis nuotoliniu būdu mokyklose, gauti būtinas priemones, o tiems, kuriems priklauso, ir nemokamą maitinimą. Visa tai organizuotų savivaldybių administracijos. Toks pasiūlymas bus svarstomas trečiadienį Vyriausybės posėdžio metu, jeigu jam bus pritarta, dalis vaikų grįš į ugdymo įstaigas.

Svarstoma galimybė atnaujinti kontaktinį mokymąsi paskutiniųjų klasių moksleiviams. Pradinį ir vidurinį ugdymą svarstoma tęsti mišriu būdu, profesinis ir aukštasis mokslas turėtų vykti nuotoliniu būdu, išskyrus praktinius mokymus.

Nuspręsta Vyriausybei teikti pasiūlymą ir dėl galimybės leisti bendrauti dviem šeimoms ir (ar) dviem namų ūkiams, jeigu viename iš jų yra ne daugiau kaip vienas asmuo arba neįgalus nepilnametis, arba nuolatinės priežiūros dėl neįgalumo reikalaujantis suaugęs asmuo.

Tokiems artimus kontaktus turintiems šeimų ir (ar) namų ūkio nariams būtų draudžiama turėti artimus kontaktus su kitais asmenimis darbo ir kitose vietose. Tai būtų savotiškas palengvinimas žmonėms, kuriems reikalinga nuolatinė priežiūra, bei vienišiems asmenims.

VRM info.

355 views