Kultūra

Jonavos viešoji biblioteka atvėrė „Miesto skaitinių“ knygą


Ar žinote, kad nuo šiol Jonava tapo miestu, kurį galima skaityti? Net 10-yje miesto vietų Jonavos viešoji biblioteka „paslėpė“ korteles su QR kodais, kurias nuskaičius išmaniuoju telefonu, atsiversite „Miesto skaitinių“ knygą. Joje – niekur nepublikuoti kūrybingų žmonių tekstai.

​​Rugpjūčio 5 dieną bibliotekos Knygų terasoje buvo apdovanoti geriausių tekstų autoriai: „Aš vis dar čia, dešiniajame Neries krante“ (Ugnė Andriulaitytė), „Uždrausta meilė“ (Gražina Čekavičienė), „Mano mieste nemiega lietus“ (Jolanta Šilenskienė), „Mano vaikystės ledai“ (Jūratė), „Jonavietis ir upė“ (Žygimantas Menčenkovas), „Mano širdies bažnyčia“ (Ramūnas Čičelis), „Petrui Vaičiunui“ (Nida Timinskaitė), „Savitikra“ ir „Mirčių oazė“ (Ineta Šuopytė), „Žibintininko sapnas“ (Dainora Pušaitė).

​Renginio metu ne tik apdovanoti tekstų autoriai, bet ir miesto gimtadienio proga renginio dalyviai bei žiūrovai stebėjo „Teatro P“ pasirodymą „Vakaras O”.

„Vakaras O“ – aktorių Balio Ivanausko ir Artūro Dubakos unikalus poetinis vyksmas, sukurtas iš V. Stankaus, S. Gedos, M. Nastaravičiaus, D. Grajausko, J. Meko ir D. Kajoko ir kitų autorių eilėraščių, pačių kurtos muzikos ir netikėtų improvizacijų.

 Šiuos tekstus jau galite skaityti 10-yje miesto vietų:

  1. Knygų terasa
  2. Senosios žydų kapinės
  3. Jonažolių skveras
  4. Kapinės tarybiniams kariams
  5. Autobusų stotis
  6. Ramybės parkas
  7. Panerių g.
  8. Jonavos šv. Jokūbo bažnyčios šventorius
  9. Kauno g.
  10. Jonapolio žibinčius

„Miesto skaitinių“ žemėlapio kviečiame ieškoti Jonavos viešosios bibliotekos skaitykloje, internetiniame puslapyje www.jonbiblioteka.lt ir bibliotekos socialiniuose tinkluose: Facebook (www.facebook.com/Jonavosviesojibiblioteka) ir Instagram (www.instagram.com/jonbiblioteka )

​Jonavos viešosios bibliotekos info. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba ir  Jonavos rajono savivaldybė

728 views