Naujienos

Jonavos vandenys: rasta padidinta tarša, vandenį rekomenduojame virinti


Nuo š. m. spalio 8 dienos Jonavos miesto vandens gerinimo įrenginiuose vykdomi profilaktiniai dezinfekavimo darbai. Vykdant darbus buvo imami mėginiai bei atliekami vandens tyrimai. Gautų tyrimų rezultatai parodė, kad yra padidinta tarša pagal indikatorinį rodiklį – kolonijas sudarantys vienetai (KSV) 22 C temperatūroje.

Visi kiti mikrobiniai rodikliai atitinka higienos normų reikalavimus, antradienį praneša UAB „Jonavos vandenys“.

Siekiant užtikrinti geriamojo vandens kokybę, dezinfekcijos darbus planuojama vykdyti kelias savaites, reguliariai mažomis dozėmis įterpiant natrio hipochloritą į technologinį procesą.

„Vandens tyrimai bus imami reguliariai, t. y. visi indikatoriniai ir mikrobiologiniai rodikliai bus tiriami kiekvieną pirmadienį, o penktadieniais imamas papildomas tyrimas siekiant nustatyti kaip kinta indikatorinis rodiklis – kolonijas sudarantys vienetai (KSV) 22 C temperatūroje. 

Šalia šių rodiklių bus stebimas ir aktyvaus chloro kiekis tiekiamame vandenyje.

Dėl vykdomų dezinfekcijos darbų gali jaustis chloro kvapas, nemalonus skonis. Rekomenduojame vartoti virintą geriamąjį vandenį, nes virinimo proceso metu galutinai pasišalina kolonijas sudarantys vienetai.

Apie tiekiamo vandens kokybę informuosime atskirais pranešimais“, – skelbia UAB „Jonavos vandenys“ ir atsiprašo gyventojų dėl atsiradusių nepatogumų.

1223 views