Sportas

Jonavos triatlone ryškiausiai spindėjo T. Kopūstas ir I. Urbonavičiūtė

Šeštadienį Jonavoje vyko Lietuvos triatlono taurės (LTT) trečiasis etapas. Alinančiame karštyje vykusių varžybų olimpinėje distancijoje triumfavo Tautvydas Kopūstas („HighPeaks Lietuva“). Jis nuplaukė 1500 m, numynė dviračiu 40 km bei nubėgo 10 km per 2 val. 11 min. 59,5 sek. Tai buvo antrasis jo iš eilės laimėtas LTT etapas.

Bendroje įskaitoje pirmaujantis Gediminas Pajėda („BTT Cloud“) Jonavoje užėmė antrąją vietą (2:14.14,1). Trečias finišavo Marius Skaisgirys („BTT Cloud“, 2:18.04,5).

„Sekėsi gerai, labai džiaugiuosi pirma vieta. Sunkiausia buvo važiuoti dviračiu, nors galvojau, jog sunkiau bus bėgti. Visgi bėgimu tiesiog mėgavausi. Dviračiu važiuoti buvo nelengva, nes važiuojant tiek į vieną, tiek į kitą pusę, buvo vėjas. Džiaugiuosi savo forma, kuri sezono viduryje būna kažkiek kritusi.

Smagiausia Jonavoje buvo tai, kad plaukėme be hidrokostiumų. Man tai labai patinka. Vandens temperatūra siekė 24 laipsnius, todėl buvo labai smagu. Reikia apskritai džiaugtis, kad šiuo pandeminiu laikotarpiu turime pilną sezoną“, – kalbėjo T. Kopūstas.

Tarp moterų nugalėjo Ieva Urbonavičiūtė („TRItonas“, 2:36.58,3). Antra buvo Viktorija Kalvelytė (Kauno triatlono klubas, 2:43.55,3), trečia – pirmuosius du LTT etapus laimėjusi Inga Aukselytė („TRItonas“, 2:47.38,2).

„Pergalė buvo labai netikėta, todėl esu labai laiminga. Dviratis yra mano silpniausia rungtis, bet pirmą kartą jaučiau, kad galiu greičiau važiuoti nei konkurentės. Buvo karšta ir bėgant buvo kažkiek silpna, bet tuomet suveikė psichologija. Reikėjo daug kalbėtis su savimi.

Jonavoje sunkiausi yra keturi kalniukai bėgant, bet apskritai visas triatlonas buvo labai smagus. Labai džiugu, kad galėjome plaukti be hidrokostiumų“, – šypsojosi I. Urbonavičiūtė, kuri bendroje įskaitoje pakilo į ketvirtąją poziciją.

Perpus trumpesnėje sprinto distancijoje nugalėtojais tapo Tomas Burbulis (Trakų triatlono būrelis, 1:07.36,2) ir Rugilė Girštautaitė (1:18.58,9).

„Pro Junior“ varžybose, kuriose dalyvauja perspektyviausi Lietuvos triatlonininkai, nugalėjo Kristupas Rimkus (Panevėžio triatlono klubas „TRI-Fun“) ir Ugnė Paurytė (R. Sargūno sporto gimnazija).

Mėgėjams ir pradedantiesiems skirtoje „TRI-FUN“ rungtyje triumfavo Paulius Urbonas ir Edita Vareikė. Būrys sportininkų, neturintys dviračių, galėjo išbandyti jėgas akvatlono rungtyse.

Ketvirtasis LTT etapas – Veisiejų triatlonas – vyks rugpjūčio 21 dieną.