Verslas

„Jonavos šilumos tinklai“ baigė montuoti saulės elektrinę


UAB „Jonavos šilumos tinklai“ ant Ukmergės gatvėje esančios Girelės katilinės pastatų stogų baigė montuoti elektrą generuojančius saulės modulius, kurie saulės šviesos energiją paverčia tiesiogiai į elektros energiją.

Šilumos energija Girelės katilinėje gaminama ištisus metus, technologiniai katilinės įrengimai kasmet sunaudoja apie 1,5 mln. kWh elektros energijos. Dėka naujosios saulės elektrinės apie 5 proc. šilumos gamybos procesams būtinos elektros energijos pasigaminsime panaudoję saulės šviesą, praneša bendrovė.

Saulės energija yra nemokama, ilgaamžė, nesukelia šiltnamio efekto, neardo apsauginio ozono sluoksnio.

Saulės elektrinė – tvari investicija, taupanti lėšas ir tausojanti gamtą. Įrengta saulės jėgainė atneš  ne tik ekonominę, bet ir aplinkosauginę naudą. Kasmet šiltnamio efektą sukeliančių dujų – anglies dvideginio (CO2) išmetimai į atmosferą sumažės 48,93 tonomis.

80 kWp galios saulės elektrinės projektavimo ir įrengimo darbus atliko UAB „Saulės elektrinių inžinerija ir ranga“, laimėjusi viešąjį konkursą.

Siekiant mažiausių investicijos kaštų, ant katilinės pastatų stogų įrengti fiksuotos padėties saulės elementai. Skaičiuojama, kad naujoji jėgainė tarnaus 20 metų, per metus pagamins apie 69,2 MWh elektros energijos ir šių dienų elektros kainomis per visą gyvavimo laikotarpį bendrovei sutaupys apie 124,5 tūkstančius eurų.

Saulės elektrinės nereikalauja ypatingos priežiūros, įrengti įtampos keitikliai leidžia stebėti modulių darbą nuotoliniu būdu. Naudojantis kompiuteriu ar telefonu, visada galima patikrinti kaip veikia elektrinė, kiek elektros energijos pagaminama.

Projekto „Saulės fotovoltinės elektrinės įrengimas Girelės katilinėje“ vertė 62,9 tūkst. eurų. Elektrinės projektavimo ir įrengimo darbai truko 5 mėnesius.

25,2 tūkst. Eur arba 40 proc. tinkamų išlaidų finansuojama iš Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūros administruojamų Klimato kaitos programos lėšų.

UAB „Jonavos šilumos tinklai“ info.

217 views