Naujienos

Jonavos seniūnijose vyks seniūnaičių rinkimai


Jonavos rajono savivaldybės seniūnijose rugsėjo mėnesį vyks seniūnaičių rinkimai, kuriuose kviečiami dalyvauti visi aktyvūs ir visuomeniški seniūnijų gyventojai.

Jonavos miesto seniūnijos seniūnaičių rinkimai vyks 2023 m. rugsėjo 18 ir 19 dienomis iki 19 dienos 19.00 val. Balsavimas vysk elektroninių ryšių priemonėmis savivaldybės interneto svetainėje www.jonava.lt, o balsavimas raštu vyks 2023 m. rugsėjo 20 ir 21 dienomis, adresu Žeimių g. 13, Jonava, II aukštas, A. Kulviečio salėje nuo 10.00 val. iki 19.00 val.

Rinkimai kitose seniūnaitijose vyks rugsėjo 18 – 25 dienomis, skirtingose vietose, kurios skelbiamos savivaldybės interneto svetainėje.

Šiuo metu jau vyksta kandidatų registracija. Laukiame aktyvių Jonavos rajono gyventojų ir/ar bendruomeninių organizacijų pasiūlymų dėl galimų kandidatų į seniūnaičius. Kandidatus į seniūnaičius gali siūlyti tik tos seniūnaitijos, kurioje renkamas seniūnaitis, gyventojai, bendruomeninės organizacijos (seniūnaitijų ribos).

Kandidatų registracija vyksta seniūnijose iki 2023 m. rugsėjo 8 d. (įskaitytinai) darbo valandomis nuo 8.00 val. iki 17.00 val. (pirmadieniais iki 18.00 val., penktadieniais iki 14.00 val.), pietų pertrauka nuo 12.00 val. iki 12.45 val.

Kandidatu į seniūnaičius gali būti pilnametis seniūnaitijos gyventojas, deklaravęs gyvenamąją vietą toje seniūnaitijoje, kurioje jo kandidatūra siūloma į seniūnaičius.

Seniūnaičiu negali būti renkamas asmuo, kuris:

1) įstatymų nustatyta tvarka pripažintas kaltu dėl sunkaus ar labai sunkaus nusikaltimo padarymo ir turi neišnykusį ar nepanaikintą teistumą;

2) yra įstatymų nustatyta tvarka uždraustos organizacijos narys;

3) Seniūnaičiu negali būti renkamas tos savivaldybės tarybos narys, savivaldybės administracijos direktorius, vicemeras (-ai), savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos valstybės tarnautojas ar darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį, savivaldybės administracijos valstybės tarnautojas ar darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį;

4) Seniūnaičiu negali būti renkamas asmuo, kuris teismo pripažintas neveiksniu tam tikroje srityje.

Kandidatas į seniūnaičius seniūnijai turi pateikti:

  • Rašytinis kandidato sutikimas (Jei kandidatas nesutinka, kad deklaruota gyvenamoji vieta būtų patikrinta Gyventojų registro sistemoje, jis įsipareigoja prie sutikimo pateikti pažymą apie gyvenamosios vietos deklaraciją)
  • Kandidato gyvenimo aprašymas
  • Siūlymas pasirašytas ne mažiau kaip 2 gyventojų arba bendruomeninės organizacijos. Jei siūlymą teikia bendruomeninė organizacija, kartu turi būti pridėta patvirtinta susirinkimo protokolo kopija ar jo išrašas.

Kandidatas gali atšaukti savo kandidatūrą ne vėliau kaip prieš 3 darbo  dienas iki rinkimų, pateikęs seniūnui rašytinį atsisakymą kandidatuoti.

Seniūnaičių rinkimai galimi, jei įregistruojamas bent vienas kandidatas.

119 views