Kultūra

Jonavos savivaldybei – „Auksinė Krivūlė“ už kultūros puoselėjimą


Jonavos rajono savivaldybė penktadienį apdovanota „Auksine Krivūle“ svarbiausiuose šalies savivaldos metų apdovanojimuose, nominacijoje „Savivaldybė – kultūros puoselėtoja“. Krivūlę Jonavos rajono merui Mindaugui Sinkevičiui įteikė Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas.

Apdovanojimus organizuojanti Lietuvos savivaldybių asociacija ir nominacijos steigėja Kultūros ministerija įvertino Jonavos kultūros centro (JKC), jo padalinių, muziejaus, viešosios bibliotekos veiklą bei savivaldybės indėlį kultūros srityje.

Kaip pastebi Kultūros ministerija, Jonavos rajono savivaldybėje kultūros procese dalyvauja iniciatyvi kultūros ir meno žmonių komanda, kūrybingas jaunimas, aktyvios bendruomenės.

Kultūros veikloms ir užsibrėžtiems tikslams įgyvendinti talkina gausus būrys savanorių.

Jonavos kultūros centras karantino metu pirmieji Lietuvoje pradėjo organizuoti koncertus, lauko kiną, šviesų ir muzikos šou miegamuosiuose miesto rajonuose bei renginius, parodas, edukacijas ir konkursus virtualioje erdvėje.

JKC duomenimis, į didžiuosius renginius ateina iki 70 proc. Jonavos gyventojų. Kiekvienas Jonavos gyventojas bent kartą per ketvirtį nueina į kiną, spektaklį ar koncertą.

Pastebėta ir tai, kad JKC gauna pakankamą finansavimą iš rajono biudžeto, leidžiantį motyvuoti darbuotojus ir vykdyti veiklą. 2019 m. Jonavos savivaldybė skyrė 1 341 tūkst. eurų, 2020 m. – 1 399 tūkst. eurų finansavimą kultūros centrui. Dar apie 2 mln. eurų savivaldybė skyrė JKC pastato renovacijai.

Pernai 80-metį minėjusi Jonavos viešoji biblioteka laikoma viena inovatyviausiai dirbančių savivaldybių viešųjų bibliotekų Lietuvoje. Turėdama išplėtotą 16 filialų tinklą ji teikia rajono gyventojams ne tik prieigą prie kultūros, meno ir mokslo informacijos išteklių, bet ir erdvę mokymuisi, bendruomenės susitikimams, prasmingam ir turiningam laisvalaikiui.

Jonavos kultūros centro krašto muziejus pastaraisiais metais išskirtinį dėmesį skiria kultūrinei edukacijai. Muziejus yra aktyvus Kultūros paso programos dalyvis – jame vykdomos net 22 edukacinės Kultūros paso programos skirtingo amžiaus grupėms. 

Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje Vilniuje vykusiame renginyje už pasiekimus konkrečiose srityse apdovanojimus savivaldybėms įteikė visų 14 LR ministerijų, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje ir Lietuvos verslo konfederacijos atstovai.

Šiemet laureatams įteiktos atnaujintos „Auksinių Krivūlių“ statulėlės – skulptoriaus Ramūno Almino sukurti autoriniai kūriniai.

Jonavos r. savivaldybės info.

504 views