Naujienos

Jonavos rajone įkurtas naujas vaikų dienos centras


Jonavos rajone, Šveicarijos kaime, įkurtas naujas vaikų dienos centras – „Laimės kampelis“. Jo patalpos pritaikytos 15-ai lankytojų, kurie, pasak „Laimės kampelio“ įkūrėjos Aušros Navikaitės, turės galimybę ne tik gauti pagalbą atliekant namų darbus, bet ir smagiai praleisti laiką.

Apie Vaikų dienos centro įkūrimą A. Navikaitė svajojo ne vienus metus, tačiau tam, kad svajonė taptų realybe, teko įdėti nemažai pastangų.

„Kadangi viską įkurti savomis lėšomis buvo tikrai per brangu, pagalbos kreipėmės į visuomenę – buvo atidaryta speciali sąskaita, į kurią žmonės aukojo per svetainę susimetam.lt. Atsirado asmenų, kurie padovanojo baldus, o įrenginėjant patalpas, savomis rankomis labai padėjo draugai bei artimieji, mano būsimas vyras.

Įrengiant patalpas darbo padaryta tikrai daug, tačiau pagaliau galiu džiaugtis, kad „Laimės kampelis“ gavo akreditaciją ir yra oficialus vaikų dienos centras“, – kalbėjo A. Navikaitė.

Atviras kiekvienam

Paklausta, kokią viziją ji numato „Laimės kampelio“ veiklai, jonavietė pasakoja apie įvairius užsiėmimus.

„Noriu, kad centro lankytojai turėtų galimybę savo laiką praleisti ir naudingai, ir smagiai: kol vieni darys namų darbus, kiti žais, mankštinsis.

Įsivaizduoju, kad „Laimės kampelis“ bus pilnas šypsenų, nuoširdžių pokalbių prie kvepiančių sausainių.

Pas mus bus laukiamos ne tik socialinę riziką patiriančių šeimų atžalos. Paslaugos – nemokamos“, – pasakojo A. Navikaitė.

Planuose – dar dvi patalpos

Šalia įrengtų patalpų ateityje ketinama prijungti dar dvi.

„Jos dar laukia mūsų rankų, o šios galės darbuotis tada, kai turėsime pakankamai lėšų.

Įsivaizduoju, kad viena patalpa būtų lyg maža virtuvėlė, kur galėsime su vaikais mokytis kepti skanumynus. Kitoje svajoju padaryti nedidelę sporto salytę, į kurią, manau, labai patiks ateiti paaugliams“, – teigė jonavietė.

Tikimasi, kad pirmieji lankytojai „Laimės kampelį“ galės aplankyti jau visai netrukus. Jonaviečiai veiklą pradėti planavo sausio mėnesį, tačiau tikslią atidarymo datą sunku pasakyti dėl karantino.

559 views