Naujienos

Jonavos mieste – naujovės dviratininkams


Jonavos miestas tapo dar patogesnis dviratininkams – čia įrengtos dviračių stoginės, kuriose saugiai galima palikti savo dvirates priemones. Stoginės įrengtos prie mokyklų, bibliotekos, poliklinikos ir kitų lankomų įstaigų – iš viso dešimtyje miesto vietų.

Ši naujovė yra viena iš darnaus judumo plano priemonių, kurios jau įgyvendinamos Jonavoje, praneša savivaldybė.

Mieste pertvarkomos ir įrengiamos naujos viešojo transporto stotelės, kuriose atsiras informacinės švieslentės – jos realiu laiku rodys, kada atvyks autobusas.

Miesto autobusuose taip pat atsiras švieslentės, kuriose bus informuojama apie autobuso judėjimo maršrutą, skelbiamas stotelės pavadinimas.

Dviratininkų laukia dar viena naujovė – tai dviračių saugyklos prie daugiabučių, kuriose gyventojai galės saugoti savo dviračius, tarsi automobilius garažuose.

„Norime sukurti tokią sistemą, kad judėti viešuoju transportu arba dviračiu mieste būtų taip pat patogu, kaip ir automobiliu. Kad kuo daugiau žmonių dviračius atrastų ne tik kaip laisvalaikio formą, bet jais važinėtų į darbą, mokyklas“, – sako Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius.

Darnaus judumo plane numatyta ir dviračių takų plėtra. Bendras dviračių ir pėsčiųjų takų tinklas Jonavos rajone, anot Statistikos departamento, jau dabar siekia 88 km ir ilgiu nedaug nusileidžia tik didiesiems šalies miestams.

Jau dabar dviračiais galima apvažiuoti visą Jonavą, pasigrožėti vaizdingais maršrutais, pailsėti specialiai įrengtose poilsio zonose.

Projektas „Darnaus judumo priemonių diegimas Jonavos mieste“ įgyvendinamas pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos priemonę „Darnaus judumo priemonių diegimas“.

A. Reipos nuotr.
352 views