Naujienos

Jonavos meras: 30 metų – tai tik kelio pradžia


Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo jubiliejus Jonavoje paminėtas įvairiomis akcijomis, renginiais ir šventiniu koncertu „30 AČIŪ už Lietuvą”, kuriame gražiausius kūrinius dovanojo Jonavos atlikėjai ir kultūros centro meno mėgėjų kolektyvai, paruošę išskirtines koncertines programas.  

Koncerto pradžioje Jonavos sporto arenoje susirinkusius jonaviškius pasveikino rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius, praneša savivaldybė.

„Švenčiame nepriklausomos Lietuvos 30-metį. Daug metų praėjo, visko buvo. Atsimenu pradžią, nepriklausomybės atkūrimą, atsimenu blokadą, kai su tėvu važiuodavome įsipilti kuro ir galėdavome gauti tik 20 litrų, o prie apelsinų reikėjo stovėti eilėse.

Laikas bėgo ir šalis modernėjo, keitėmės ir mes patys, kaip visuomenė. Pažiūrėkime į save dabar – esame stipriausioje šalių bendrijoje ES, esame stipriausiame kariniame aljanse NATO, esame auganti ekonomika. Taip, yra ir socialinės neligybės, skurdo, trūksta teisingumo. Daug ko trūksta. Bet kelias dar nenueitas. 30 metų – tai tik kelio pradžia.

Mūsų visų atsakomybė yra nešti Lietuvos nepriklausomybės siekį ir perduoti jį savo vaikams ir anūkams. Puoselėti ir garsinti, didžiuotis ir keisti valstybę savo darbu ir idėjomis. Tai yra priesaika, kurią paveldėjome iš signatarų, 1990 m. kovo 11 d. priėmusių esminį sprendimą ir parodžiusių mums kryptį.

Tačiau tai – tik kelio pradžia. Kiekvienas turime įdėti savo mažą, bet reikšmingą indėlį. Nesvarbu, kuo dirbame ir kuo esame. Nereikia būti dideliu viršininku, valdžios žmogumi, kad pakeistum savo aplinką, kartu ir savo valstybę”, – kalbėjo Jonavos meras, anksčiau tą dieną dalyvavęs kasmetiniame 15 km bėgime „Obeliskas A. Kulviečiui – Jonava”. Šis bėgimas tradiciškai skiriamas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. 

Kovo 11-osios šventinių renginių akimirkos – fotografo Audriaus Reipos nuotraukų albume.

1302 views