Naujienos

Jonavos ligoninėje jau teikiamos ateities medicinos paslaugos


Jonavos ligoninėje pradėjo veikti modernus kompiuterizuotas robotas, interneto ryšiu sujungtas su Telemedicinos centru Kauno klinikose. Šio centro gydytojai Jonavos ligoninės skubios pagalbos skyriaus pacientus gali stebėti monitoriuje ir konsultuoti nuotoliniu būdu.

Trečiadienį įrenginį pristatęs Kauno klinikų Skubiosios medicinos klinikos vadovas prof. Kęstutis Stašaitis paaiškino, kad Telemedicinos centro dėka ženkliai sutrumpės pacientų aptarnavimo laikas.

„Pacientams nebūtinai reikės vykti į klinikas – Telemedicinos centre nuolat budintys gydytojai, pasitelkę modernias technologijas, konsultuos pacientą Jonavoje ir atliks reikiamus tyrimus.

Jeigu vis dėlto bus nuspręsta pervežti pacientą į Kauno klinikas, jis bus atvežamas tiesiai į specializuotus skyrius pagal būklę, taip išvengiant ilgo laukimo skubios pagalbos skyriuje“, – sakė prof. K. Stašaitis.  

Moderni mobili įranga taip pat turi galimybę prijungti diagnostinius prietaisus: stetoskopą ar ultragarso aparatą. 

Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius ir Jonavos ligoninės vadovas Gediminas Ramanauskas pasidžiaugė, kad modernios technologijos ir įstaigų bendradarbiavimas pagerins medicinos pagalbos paslaugų kokybę ir prieinamumą Jonavos gyventojams.

Telemedicina nėra naujiena pasaulyje, tačiau Lietuvoje tai – nauja paslauga.

Nacionalinio projekto metu trijose didžiosiose Lietuvos ligoninėse įkurti centrai telemedicinos konsultacijas teiks dešimčiai Kauno ir Vilniaus regiono ligoninių.

Jonavos r. savivaldybės info.

430 views