Naujienos

Jonavos ligoninėje gimė pirmieji šių metų jonaviečiai


Pirmojo šiais metais Jonavos ligoninėje gimusio jonaviečio teko truputį palaukti – jis pasaulį išvydo tik antrąją naujųjų metų savaitę. Kūdikį ir jo tėvelius privačiai pasveikino ligoninės administracija.

Panašiu metu gimė dar vienas jonavietis – berniuką tėvai pavadino Tomu. Šią laimingą šeimą trečiadienį aplankė ir rajono mero dovanas perdavė tarybos nariai Sveikatos, ekologijos ir socialinės apsaugos komiteto pirmininkė Birutė Platkauskienė ir gydytojas akušeris Artūras Šalaševičius.

Kūdikiai Jonavos ligoninėje nenustojo krykštauti nuo pat pirmosios šių metų dienos, tačiau juos Jonavoje gimdė iš kitų miestų atvykusios mamos.

„Džiaugiuosi, kad mūsų ligoninę atranda vis daugiau gimdyvių, nes žinau, kiek daug pastangų deda įstaigos administracija, kad kiekviena šeima čia galėtų saugiai ir patogiai pasitikti gimimą jaukiose, šeimyninėse palatose.

Atnaujintas akušerijos skyrius iš tiesų labiau primena viešbutį, nei ligoninę – čia nėra jokio konvejerio, o gimdyklų ir personalo pakanka, kad kiekvienai mamytei būtų suteiktas maksimalus dėmesys“, – sako B. Platkauskienė.

Jonavos ligoninėje praėjusiais metais gimė rekordinis skaičius vaikų – 481. Daugiau kaip pusę šių kūdikių pagimdė iš kitų miestų atvykusios mamos.

Gimdymų skaičius Jonavoje pradėjo augti, kai aplinkinių rajonų ligoninėse buvo uždaryti akušerijos skyriai. Tuo tarpu Jonavoje priešingai – įrengta daugiau palatų ir pasiruošta priimti daugiau moterų.

Garsas apie geras sąlygas, privatumą ir puikius specialistus netruko pasklisti, todėl gimdyti į Jonavą atvyksta moterys iš Ukmergės, Kėdainių, Kaišiadorių, Trakų, Anykščių ir kitų miestų.

Jonavos rajono savivaldybė rūpinasi miesto ligonine ir siekia paskatinti gimdymus Jonavoje. Savivaldybės tarybos sprendimu gimdyvėms skiriama vienkartinė išmoka, kuri šiuo metu siekia 157 eurus. Ši išmoka mokama visiems Jonavos ligoninėje gimusių kūdikių tėvams, nesvarbu, kur jie gyventų ar deklaruotų savo gyvenamąją vietą.

Ligoninės administracija, palaikoma savivaldybės, pernai atnaujino visas aštuonias skyriaus palatas – čia pastatytos naujos funkcinės lovos, nauji baldai, įrengti kondicionieriai. Gimdyvės palatose naudojasi bevieliu internetu, žiūri televiziją, klausosi muzikos, mėgaujasi aromaterapija.

Bendradarbiaudama su naujuoju Jonavos baseinu, ligoninė visoms čia gimdančioms moterims pasiūlė dar vieną paslaugą – nemokamus apsilankymus miesto baseino kūdikių SPA erdvėje.

Jonavos ligoninės info.

38 views