Sportas

Jonavos klubas apgynė tvirtovę nuo „Neptūno“


Sunkią pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) pasiekė Jonavos „CBet“ (5-2), kuri namuose 88:77 (21:21, 17:23, 34:23, 16:10) apgynė tvirtovę nuo Klaipėdos „Neptūno“ (2-5).

Pirmasis kėlinys buvo visiškai lygių oponentų kovos atspindys – 21:21. „Neptūnas“ pabandė atitrūkti (26:21), o aistrų netrūko – už kalbas techninę pražangą užsidirbo Michaelas Hughesas. Skirtumas tarp ekipų augo (33:25), nors „CBet“ legionieriai ir pristabdė klaipėdiečių spurtą – 33:33.

Lukas Kreišmontas grąžino persvarą jonaviečiams, nors antro kėlinio pabaiga palankesnė buvo „Neptūnui“. 6:0 – taip finišavo svečiai.

Martynas Pacevičius užsidirbo nesportinę pražangą, o „CBet“ savo šansus išnaudojo tinkamai – 47:48. Matui Vaitkui atsakymą ruošė Strahinja Mičovičius, o Timui Lambrechtui atsakė M.Hughesas – 57:59. Rezultatas ir skirtumas gerai iliustravo kovos atkaklumą.

Abiejų komandų atakos strigo, o M.Hughesas pradžiugino Jonavos publiką eiliniu bloku, kurį skyrė M.Pacevičiui – 75:71. Aleksandras Marelja dėl pražangų jau iškrito iš „CBet“ rikiuotės, tuo tarpu Zsmboras Maronka dėl čiurnos traumos nebegalėjo padėti „Neptūnui“.

„CBet“ augino savo pranašumą (79:71), o S.Mičovičiaus metimas privertė Mindaugą Brazį prašyti pasitarimo. Tauras Jogėla suteikė savo komandai jau rekordinę persvarą (82:71), kurią greitai rėžė M.Girdžiūno ir Thomaso Rutherfordo metimai – 76:82. Liko žaisti kiek daugiau nei 2 minutės, M.Girdžiūnas žingsniavo, tuo tarpu M.Hughesas artino „CBet“ prie pergalės – 84:76.

M.Hughesas žaidė geriausią sezono mačą „Betsafe-LKL“: 18 taškų, 5 atkovoti kamuoliai, net 6 blokai ir 24 naudingumo balai. Šio sezono blokų rekordas priklauso 7 metimus blokavusiam Justui Furmanavičiui.

„Neptūnui“ padėti negalėjo Sterlingas Gibbsas ir Deividas Gailius.

„Kai buvo ilgoji pertrauka, nesakiau nieko. Palikau komandą pasikalbėti tarpusavyje. Sakiau: vyrai, jūs per minutės pertraukėlę manęs neklausote, pasišnekėkite tarpusavyje. Ta šneka išėjo į naudą“, – pasakojo Virginijus Šeškus.

„Jonaviečiai kovėsi iki galo. Fiziškumas, ūgio skirtumas antroje pusėje padarė savo. Vienas prieš vieną jie turėjo pranašumą, o aš neišaiškinau žaidėjams, kaip eiti į pagalbas. Neturėtų žaidėjų trūkumas lėmė, kad „CBet“ mus suvalgė po krepšiu“, – pripažino Mindaugas Brazys.

„CBet“: Strahinja Mičovičius 21, Michaelas Hughesas 18 (6 blk, 5 praž., 24 n.b.), Michaelas Lewisas 13, Edvinas Šeškus 11 (7 atk. kam., 2/8 trit.), Ivanas Gandia-Rosas 9.

„Neptūnas“: Zsmboras Maronka, Ignas Sargiūnas, Mindaugas Girdžiūnas ir Martynas Pacevičius – po 12, Timas Lambrechtas 11, Thomasas Rutherfordas (10 atk. kam.).

LKL info.

78 views